[VIDEO] Nica pogurala Subašićev Monaco prema naslovu

U derbiju 35. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je na stadionu Allianz Riviera pobijedila PSG 3:1 i time možda i riješila borbu za naslov prvaka.

Nica je ovom pobjedom pomogla vodećem Monacu koji polako može početi pripremati proslavu naslova. Monaco sada ima tri boda više i utakmicu manje od PSG-a što je velika prednost uoči zadnja tri kola.

Pobjedu Nici donijeli su Mario Balotelli (26′), Ricardo Pereira (48′) i Anastasios Donis (90+2′), dok je pogodak za goste zabio Marquinhos (64′).

Očajnu predstavu Parižana upotpunili su Thiago Motta i Angel di Maria koji su u završnici susreta zaradili crvene kartone. Motta u 89. minuti zbog udaranja protivnika, a Di Maria u trećoj minuti nadoknade zbog oštrog prekršaja.

U ranije odigranim susretima Bordeaux je na gostovanju kod Dijona odigrao bez golova, dok je Marseille u gostima pobijedio Caen 5-1, a jedini pogodak za domaći sastav zabio je hrvatski nogometaš  Ivan Santini. Bio je to njegov već 14. ligaški pogodak ove sezone i trenutačno je na diobi šestog mjesta ljestvice strijelaca le Championnata.