Medveščak je nastavio s dobrim nastupima...

Medveščak je nakon odličnog otvaranja utakmice u gostima svladao Salavat Julajev 5:2. Trener Gordie Dwyer je izjavio: “Dogovorili smo se da ćemo pokušati što bolje otvoriti utakmicu. Očito je to bio dobar plan jer smo odigrali sjajnu prvu trećinu. Krošelj je opet bio odličan, a to vrijedi i za igru na penalty killu. Kad igramo kvalitetno s koncentracijom na pojedinosti možemo se suprotstaviti najboljim momčadima lige, a Salavat to apsolutno je. Iznimno sam zadovoljan pobjedom.”

Odmah u prvom napadu Kinrade je uputio odličan udarac, Svedberg je obranio i nakon velike gužve pred vratima pak je stigao do Bjorkstranda, a on je lako pogodio praznu mrežu za prednost Medveščaka 1:0. Bilo je to u 28. sekundi igre. Nastavio je Medveščak s dominacijom i već četiri minute nakon toga povisio je prednost. Mertl se izborio za pak i proslijedio do Kvapila, a on je sjajno asistirao Smolenaku, koji je lijepim udarcem pogodio suprotni kut za 2:0. Naša momčad je sjajno igrala i u devetoj minuti stigao je novi pogodak. Hedberg i Giliati su odlično izigrali domaću obranu, a Genoway je pratio akciju i iz blizine pogodio za nevjerojatnih 3:0. Bolja igra naše momčadi nastavila se do kraja prve dionice, no rezultat se više nije mijenjao. Bio je to 50. ovosezonski pogodak Medveščaka.

U drugoj trećini se mnogo toga promijenilo. Salavat Julajev i preuzeo kontrolu nad utakmicom i uspio se približiti. Soin je u 22. minuti postigao prvi pogodak za svoju momčad, dok je tri minute potom Hlistov smanjio na 2:3. No, neizvjesnost je trajala samo do 30. minute, kad je spretni Kinrade okrunio akciju Brulea i Saarinena za prednost Medvjeda 4:2. Rusi su zaigrali znatno borbenije. Medveščak je skupio mnogo isključenja, no penalty kill ie sjajno sačuvao bodove.

Posljednja trećina protekla je u ravnopravnoj igri. Igrala se 43. minuta kad je Hedberg projurio kroz obranu Salavat Julajeva i pronašao Giliatija, a on je postigao svoj drugi pogodak u dresu Medveščaka za konačnih 5:2. Strijelac posljednjeg pogotka Medvjeda je izjavio: “Uvijek je lijepo pogotkom dati doprinos ovakvoj pobjedi. Dugo nisam bio strijelac. Ovakve pobjede će nam dati dodatno samopouzdanje, no moramo tako nastaviti.”

U završnici su domaći imali mnogo prilika s igračem više, no nisu mogli do preokreta budući da je Krošelj imao 35 obrana. Perkovich je sredinom posljednje dionice zaradio kaznu 2+10 zbog naleta na područje glave i vrata. Prvi nastup u dresu Medveščaka upisao je Blake Parlett nakon oporavka od ozljede: “Jako sam zadovoljan što sam napokon debitirao. Suigrači su se potrudili olakšati mi povratak na led. Svakom minutom sam bio sve bolji. Odigrali smo vrhunsku prvu trećinu, a Krošelj je bio sjajan svih 60 minuta. Bilo je puno isključenja i moramo odati priznanje penalty killu.”

U nedjelju u 16 sati Medvjedi gostuju kod Barsa. Medveščak je peta momčad Zapada s 34 boda, tri utakmice i sedam bodova više od devetoplasiranog Dinama iz Minska.