U četvrtak se igrala košarkaška Euroliga.

Ante Tomić/Getty Images

Hrvatski košarkaš Ante Tomić odigrao je još jednu odličnu euroligašku partiju u dresu Barcelone, no ovoga puta to nije bilo dovoljno da Katalonci upišu i novu pobjedu.

Barca je u četvrtak zaigrala protiv Žalgirisa te izgubila rezultatom 92:88, a prekinuli su na taj način njihovi suparnici i neugodan niz od čak četrnaest uzastopnih poraza od španjolske momčadi.

Tomić je za 26 minute igre na parketu postigao 28 koševa (11/11 za dva poena), a učinku je pridodao i pet skokova te jednu asistenciju. Goste iz Kaunasa predvodio je pak Paulius Jankunas (17 koševa).

U ostalim utakmicama, gostujuće su pobjede ostvarili i Unicaja protiv Dinamo Sassarija i Lokomotiv Kuban protiv Karsiyake Izmire. Rok Stipčević za 13 minuta igre u dresu Dinama postigao je dvije asistencije, dok Dontaye Draper nije zaigrao za Lokomotiv.

Dragan Bender zabio je tri koša za Maccabi u pobjedi nad Brose Basketsom, dok je za poraženi sastav Leon Radošević ubacio šest poena te pet puta skočio. Uspješan kod kuće bio je pak turski Anadolu Efes protiv Kutxe Laboral, a Dario Šarić trijumfu je pridonio s 12 koševa. Darko Planinić postigao je osam poena za Laboral.