[VIDEO] Odlična Rijeka remizirala sa Salzburgom i ostala u igri za plasman u skupine Lige prvaka

Rijeka se vraća s teškog gostovanja u Austriji s aktivnim rezultatom pred uzvrat drugog pretkola Lige prvaka, nakon što je hrvatski prvak remizirao 1:1 s RB Salzburgom na Red Bull Areni. Salzburg je šokirao Gavranović golom u 30. minuti, da bi konačan rezultat postavio Hwang na početku drugog poluvremena u 49. minuti.

Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu, te je preuzeo potpunu kontrolu nad susretom, no izuzev dalekometnog pokušaja Ulmera nije bilo veće opasnosti po gol Rijeke. Rijeka je imala prilike preko Gavranovića i Hebera, a u 24. minuti je najveću priliku propustio Župarić. Mišić je izveo korner, fokus Salzburga je bio na Elezu, a Župarić je u padu poslao loptu glavom tik do stative Walkea. Sve je to bila najava za nadolazeća zbivanja, odnosno za vodstvo Rijeke. Ristovski je dobio jednu loptu na desnoj strani i predivnim ubačajem u sredini nalazi Gavranovića koji glavom neobranjivo smješta loptu u sam kut Walkeova gola za vodstvo Rijeke. Salzburg se nakon gola malo probudio, no osim dalekometnih pokušaja Minamina i Berishe austrijski prvak nije stvorio izrazitu priliku u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme je Salzburg otvorio pritiskom baš kao na početku utakmice, a ovoga puta se pritisak isplatio u 49. minuti kada po neoprezno izgubljenoj lopti Rijeke Red Bull kažnjava goste u dva poteza. Yabo je odlično povukao i izbacio cijelu riječku obranu loptom za Hwanga, a najbolji strijelac Austrijanaca takve prilike ne propušta, te je rezultat izjednačen.

Nakon gola Salzburg je pojačao pritisak, a u tom razdoblju dolazi odlična prilika Minamina koju još ljepše brani Sluga. Rijeka je jedinu priliku imala preko slobodnog udarca nakon nespretnog prekršaja Mirande nad Gavranovićem na rubu kaznenog prostora. Ipak, Mišić nije uspio baciti Salzburg na koljena, a upravo to je mogao napraviti Dabbur u 71. minuti. Yabo je opet pobjegao obrani Rijeke i uspio u mrtvu priliku gurnuti Izraelca, no Dabbur ne uspjeva pogoditi praznu mrežu. Salzburg je nastavio s pritiskom, no veće prilike nije uspio stvoriti, a u 83. minuti je Rijeka mogla doći do gola. Mišić je izveo jedan slobodni udarac, lopta je preletila šesnaesterac i došla do Župarića koji iskosa puca no lopta prolazi blizu lijeve stative Salzburgova gola. Na početku 90. minute Rijeka je odigrala brzu polukontru, a Jelić je lijepo izbacio Vešovića koji nije imao snage završiti akciju. Do kraja utakmice obje ekipe su igrale prilično otvoren nogomet, no rezultat se nije mijenjao te će Rijeka na uzvrat koji se igra za tjedan dana otići s aktivnim rezultatom i toliko željenim postignutim golom u gostima.

RB Salzburg – Rijeka 1:1 (Hwang 49’/Gavranović 30′)

Rijeka: Sluga – Ristovski, Elez, Župarić, Vešović – Bradarić, Mišić – Heber (od 58′ Maleš), Gorgon, Kvržić (od 72′ Zuta) – Gavranović (od 87′ Jelić)

RB Salzburg: Walke – Lainer, Ćaleta Car, Miranda, Ulmer – Samassekou, Yabo (od 77′ Rzatkowski), Berisha – Minamino, Hwang (od 73′ Gulbrandsen), Dabbur (od 90′ Wolf)