(VIDEO) Odlični Halilović ušao prekasno za veliki preokret

Alen Halilović nakon ulaska s klupe nije uspio preokrenuti poraz svog Las Palmasa u iznenađenje protiv petoplasirane Seville...

Mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović odigrao je dobru utakmicu u porazu njegova Las Palmasa protiv Seville pred domaćim navijačima, premda je ponovno utakmicu počeo s klupe za pričuve.

21-godišnji Dubrovčanin, koji je vrlo rano počeo tesati zanat u zagrebačkom Dinamu, velik je dio sezone propustio zbog neugodne ozljede (i operacije) gležnja, pa je tako sakupio tek sedam nastupa u La Ligi, od čega je samo tri puta startao u prvih jedanaest (dvaput s klupe), a trener Francisco Jemez Martin iz igre ga je ‘prijevremeno’ vadio čak četiri puta.

U prvoj svojoj utakmici za Las Palmas početkom prošle godine Halilović je zaradio izravni crveni karton u teškom porazu od madridskog Atletica (5:1), a za ukupno odigranih 234 minuta upisao je jedan pogodak i dvije asistencije.

U subotnjoj utakmici protiv petoplasirane momčadi Primere hrvatski je reprezentativni veznjak na teren istrčao zamijenivši Nacha u 58. minuti, da bi u 82. minuti ‘ispremiješao’ suparničku obranu i ušetao u kazneni prostor, samo da bi ga prekršajem zaustavio Layun.

Sevilla je do tog trenutka vodila 2:0 pogocima Ben Yeddera i Sarabije, a tek je utješni pogodak nakon Halilovićeva prodora s bijele točke postigao Argentinac Calleri.

Nakon 24 odigrane utakmice, Las Palmas i dalje čvrsto drži začelje tablice s 18 osvojenih bodova, dok se Sevilla pozicionirala u sredini ljestvice s 39 bodova: tri manje od madridskog Reala na četvrtom i četiri od trećeplasirane Valencije. Barcelona je na vrhu odmakla svojim konkurentima sa 62 boda iz 24 utakmice, dok je Atletico drugi sa čak deset bodova manje od Messija i društva.