Rijeka svoj europski put nastavlja u grupnoj fazi Europske lige!

Rijeka je pred punom Rujevicom u play-offu Lige prvaka izgubila i u uzvratnoj utakmici (0:1) i tako s ukupnih 3:1 Olympiacos je prošao u grupnu fazu Lige prvaka. Rijeka je samim plasmanom u play-off Lige prvaka osigurala grupnu fazu Europske lige.

Rijeka je u utakmicu ušla s velikom željom za pobjedom i prolazom u grupnu fazu Lige prvaka, izabranici Matjaža Keka od početka su igrali napadački. U 13. minuti velika šansa za Rijeku, Gavranović je bio u jednoj prilici, ali uputio je slab udarac prema vratima gostiju. U 20. minuti velika prilika za goste, Odjidja je probio desnu stranu Rijeke, ubacio u sredinu na Bena koji je pucao glavom, ali lopta je otišla daleko od vrata Sluge. Minutu kasnije sjajna prilika za Rijeku. Gorgon je dobio savršenu loptu od Hebera, ostao je sam ispred gola gostiju, ali njegov udarac glavom je otišao pored gola. Kazna za veliki promašaj stiže u 25. minuti,  Marko Marin je ostao sam ispred Sluge i lijepo pogodio za vodstvo Olympiacosa na Rujevici. Pa se tako na odmor otišlo s vodstvom grčkog prvaka od 1:0.

Na početku drugog dijela Simon Sluga je izašao, a na gol je stao Andrej Prskalo. U 53. minuti vrlo dobra prilika za Mišića  ali nije naciljao najbolje s vrha šesnaesterca, pa je lopta otišla preko gola. U 55. minuti fantastična prilika za Rijeku, Gavranović je ostao sam, no, Kapino je čudesnom obranom spasio Olympiacos. U nastavku gosti su se zatvorili, nisu dopuštali igračima Rijeke da dođu do pogotka, iako je Rijeka imala par prilika za pogodak, pogotovo treba istaknuti možda i najveću priliku Rijeke na utakmici. U 79. minuti Matei je izašao sam ispred vrata gostiju, ali promašio je nemoguće. Do kraja nije bilo većih prilika, pa je tako Olympiacos stigao i do druge pobjede nad Rijekom i s ukupnih 3:1 prolazi u grupnu fazu Lige prvaka, a Rijeka će nastaviti u grupnoj fazi Europske lige.

RIJEKA: Sluga; Martić, Župarić, Elez, Vešović; Heber, Maleš, Bradarić, Mišić; Gorgon, Gavranović

OLYMPIACOS: Kapino; Elabdeallaoui, Vuković, Retsos, Koutris; Gillet, Romao; Carcela, Odjidja, Marin; Ben