[VIDEO]: Orlando pokazao kako se magično “tankira” u posljednjoj četvrtini

Orlando i Phoenix su na samom dnu lige.

Sedam susreta na NBA parketima odigrano je sinoć, a od hrvatskih košarkaša samo su dvojica igrali. Regularni dio sezone ulazi u samu završnicu, ekipe su se podjelile na one kojima treba i grizu za svaku pobjedu, onima koje odmaraju igrače za doigravanje jer nemogu napredovati, ni nazadovati, zatim one kojima je svejedno i one najgore koje “isprobavaju nove mogućnosti”, što bi u prijevodu značilo gube namjerno zbog što lošijeg plasmana.

U jednoj takvoj franšizi igra i naš Mario Hezonja, no ne još zadugo jer je na ljeto slobodan igrač. Orlando je na svome parketu imao na konopcima Toronto Raptorse, međutim politika kluba je takva da su uspjeli prosuti vodstvo koje su imali čitavu utakmicu, Toronto je čudesno napravio seriju 25:4 u posljednjoj četvrtini, iako je Orlando zabijao 25, 26, pa opet 25 koševa u prve tri četvrtine, ne zovu se bez razloga Magic, pa su uspjeli začarati svoje šuteve i zabili samo 10 u posljednjih 12 minuta. Shelvin Mack je bio najprecizniji Magic sa 17 koševa, a naš Mario je za 18 minuta provedenih u igri zabio osam koševa, uhvatio četiri skoka, te ukrao loptu i upisao blokadu. Kyle Lowry je sa 25 poena vodio Raptorse do pobjede.

Boston je u dramatičnoj završnici došao do pobjede nad Oklahomom 100:99. Imali su gosti vodstvo 99:94 samo 16 sekundi prije kraja, prvo je Rozier pogodio tricu, onda je Carmelo Anthony promašio oba slobodna bacanja na drugoj strani, da bi Marc Morris tricom u zadnjoj sekundi potpuno okrenuo rezultat. Jason Tatum sa 23 i Morris sa 21 predvodili su Celticse, dok su na drugoj strani Russell Westbrook sa 27 i Paul George sa 24 bili najefikasniji.

Minnesota je došla do vrlo važne pobjede u dvoboju sa Clippersima, a isto je pošlo za rukom i Pelicansima iz New Orleansa u dvoboju sa Dallasom kojem je poraz također dobrodošao. Karl Anthony Towns sa 30 i Andre Wiggins sa 27 vodili su Minnesotu do pobjede, a najbolji u Clippersima bio je DeAndre Jordan sa 18 poena i 12 skokova. Kod Pelicansa standardno glavnu ulogu imao je Anthony Davis sa 37 poena. Dallas je predvodio veteran Dirk Nowitzki sa 19.

Phoenix Sunsi su upisali novi visoki poraz od Detroita, a ponovo Devin Booker nije igrao zbog ozljede. Ukrajinac Alex Len zabio je 19 poena, a naš Dragan Bender dobio je 30 minuta u kojima je postigao devet koševa uz katastrofalan šut za tri poena 1/8. Statistiku je popunio sa šest skokova, tri asistencije i dvije blokade. Blake Griffin predvodio je Pistonse sa 26 koševa, 10 asistencija i devet skokova.

Utah je izgubila od Atlante važnu utakmicu u borbi za doigravanje. Mitchellovih 24 i Rubiova 23 koša nisu bila dovoljna za fantastičnog Denisa Schrodera koji je ubacio 41 koš. Houston je u Portlandu potvrdio broj 1 na zapadu, a predvodio ih je James Harden sa 42 ubačaja, dok je Chris Paul dodao 22. Kod Portlanda Aminu, Nurkić i Lillard redom su ubacili 22,21, odnosno 20 koševa.

Orlando – Toronto 86:93

Boston – Oklahoma City 100:99

Minnesota – LA Clippers 123:109

New Orleans – Dallas 115:105

Utah – Atlanta 94:99

Phoenix – Detroit 88:115

Portland – Houston 111:115