[VIDEO] Osijek dokrajčio sezonu Hajduku

Ljubić je kod oba pogotka Osijeka mogao bolje intervenirati.

Nogometaši Osijeka i Dinama priključili su se Interu i Rijeci u polufinalu Kupa Hrvatske nakon što su na svojim terenima savladali Hajduk, odnosno Slaven Belupo.

Osijek – Hajduk 2:1 (2:0)

strijelci: 1:0 Bočkaj 27′, 2:0 Henty 39′, 2:1 Gyurcso 64′

Veoma važnu utakmicu za oba kluba odigrali su Osijek i Hajduk, a napetost se dala očitati već u osmoj minuti kada je zaiskrilo između Bradarića i Grgića. Na žalost po Bradarića to mu nije bio najveći problem na utakmici. U 25. minuti sjajna dubinska lopta, Grgić je ušao iza leđa Bradariću, ali umjesto dodavanja odlučio se na udarac iz teške pozicije koji je otišao pored gola. Samo dvije minute kasnije, Grgić je napravio ono što je trebao ranije, ponovo je probio preko Bradarića, vratio povratnu loptu na koju natrčava Petar Bočkaj i zabija za vodstvo.

U 39. minuti opet je izvisio Bradarić, ovog puta Boban je probio stranu i vratio povratnu, a Ezekiel Henty uz pomoć loše intervencije Ljubića zabija za 2:0. Novu grešku Ljubić je napravio već u sljedećoj minuti kada je poklonio loptu Hajradinoviću, ali se iskupio obranom.

Igrala se druga minuta drugog poluvremena kada drugu meč loptu za Osijek ima Mirko Marić, ali i njegov udarac kada se našao oči u oči brani Ljubić. Hajduk se probudio pa je najprije Gyurcso iz slobodnog udarca pogodio vratnicu u 56. minuti, potom sjajni udarac Caktaša zaustavlja Malenica, a onda u 64. minuti Gyurcso zabija nakon odličnog prodora i asistencije Jaira. Nakon pogotka, Hajduk je stao, Osijek više nije zanimao previše napad i susret je završen rezultatom 2:1.

Dinamo – Slaven Belupo 1:0 (1:0)

strijelac: Oršić 23′

DINAMO: Livaković, Stojanović, Th-Catherine, Dilaver, Musa, Šunjić, Hajrović (od 66. Kadzior), Ademi (od 78. Moro), Olmo, Oršić, Gavranović (od 72. Petković)

SLAVEN BELUPO: Filipović, Karamarko, Zirdum, Musa, Goda, Vidović, Puclin; Doležal (od 79. Jajalo), Gordana, Bongongui (od 53. Mendy), Mateus (od 86. Jelić)

Dinamo je poveo u 23. minuti, Stojanović je gurnio loptu u srce šesnaesterca prema Oršiću koji je bio prekratak, no lopta pogađa stativu i odbija se do Oršića koji je posprema u mrežu. Protestirali su igrači Slavena tražeći zaleđe, ali u njemu se nalazio Gavranović koji nije sudjelovao, ne i Oršić.