[VIDEO] Osijek se osvetio Gorici za poraz na Gradskom vrtu

Osijek se učvrstio na trećem mjestu sa dva boda zaostatka iza drugoplasirane Rijeke.

Nogometaši Osijeka slavili su u gostima kod najvećeg iznenađenja ovogodišnje Max Tv Prve HNL Gorice. Nakon poraza 1:0 u prvoj utakmici igranoj na Gradskom vrtu, Osijek je uzvratio istom mjerom i upisao pobjedu 2:1 koja ih je odmaknula od današnjeg protivnika na pet bodova.

HNK Gorica – NK Osijek 1:2 (1:1)

strijelci: 1:0 Suk 12′, 1:1 Marić 40′ (11m), 1:2 Grgić 74′

Gorica: Kahlina, Oboabona, Čagalj, Čabraja, Mtchedishvili, Marina, Maloča (od 77. Miya), Dvorneković (od 65. Lovrić), Suk, Atiemwen i Zwolinski.

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Mudražija (od 73. Pilj), Bočkaj (od 86. Lončar), Henty (od 82. Hajradinović), Boban i Marić.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu koja je odlučivala za treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Povela je Gorica već u 12. minuti, sjajnu loptu iza leđa Osijekove obrane podvalio je Zwolinski, Joey Suk je izbjegao zaleđe i rutinski pogodio pored Malenice.

Nakon vodstva igrači Gorice su neobjašnjivo pali u igri, Osijek je preuzeo kontrolu nad loptom i tražio izjednačenje kojemu je blizu bio Guti u 30. minuti, ali Kahlina je zaustavio udarac. Ono je došlo pet minuta prije odlaska na odmor. Odlično su kombinirali Marić i Mudražija, potonjeg je neopreznim startom srušio Čagalj, a Mirko Marić precizno je pogodio iako je vratar Kahlina bio na lopti.

Osijek je sjajnu prigodu za preokret imao u 64. minuti kada Boban izlazi sam pred Kahlinu, ali bratar Gorice brani udarac. Bolju igru Osijeka u drugom poluvremenu je okrunio Alen Grgić. Igrala se 74. minuta, Bočkaj je nabacio iz slobodnog udarca na drugu stativu, Grgić je ostao sam i zakucao loptu pod gredu.