[VIDEO] Osijek se u Koprivnici vratio pobjedničkim navikama

Marin Pilj ušao je u igru pet minuta prije nego što je postigao pogodak za konačnih 2:0.

Nogometaši Osijeka upisali su pobjedu 2:0 na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa i vratili se na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

NK Slaven Belupo – NK Osijek 0:2 (0:0)

strijelci: 0:1 Hajradinović u 59′, 0:2 Pilj u 82′

Slaven Belupo: Filipović, Karamarko, Međimorec, Nowak (od 61. Goda), Musa, Delić, Bačelić-Grgić, Aparicio (od 55. Gordana), Puclin, Doležal i Mateus.

Osijek: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Ćavar, Mudražija (od 90. Pervan), Kamenar (od 78. Pilj), Hajradinović, Boban (od 86. Štrkalj) i Marić.

Bijelo-plavi su mrežu Farmaceuta načeli tek u drugom poluvremenu. Igrala se 59. minuta kada je nakon sjajnog dodavanja Janže, Mirko Marić probio po lijevoj strani i vratio povratnu loptu, a prvi strijelac Osijeka ove sezone Haris Hajradinović zakucao u gornji kut. Izostanak kralja slobodnjaka Petra Bočkaja iskoristio je Marin Pilj osam minuta prije kraja i pokazao da je i on majstor. Savršeno je pogodio preko zida za konačnih 2:0.

“Loše smo odigrali prvo poluvrijeme, no s obzirom da imamo dosta problema oko igračkog kadra, dečkima ne mogu puno zamjeriti. Rekao sam im neke stvari u svlačionici što moraju promijeniti, i dobro su reagirali u drugom poluvremenu. A posebno sam sretan zbog malog Pilja, koji je svojim igrama zaslužio biti u kadru prve momčadi”, rekao je nakon susreta trener NK Osijek Zoran Zekić.