[VIDEO] Pašalić zabio prvijenac u novom posrtaju Spartaka

U desetom kolu ruske Premier lige Spartak je ispustio vodstvo od 0:2 koje je držao do 86. minute susreta.

Mario Pašalić i Jesus Vallejo/Foto: Karlo Marković

Povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić postigao je drugi pogodak u remiju svog Spartaka iz Moskve na gostovanju kod Tosna u Sankt Petersburgu.

Spartak koji je u sezonu ušao jako slabo i trenutno se nalazi na osmom mjestu ruske Premier lige imao je vodstvo od 0:2 do 86. minute kada je Evgenij Markov (u igru ušao u 86. minuti) pogodio za smanjenje vodstva, dok je izjednačenje i veliko slavlje domaćina donio Zabolotnji četiri minute kasnije.

Valja napomenuti kako je Tosno od 29. minute igrao s igračem manje, a aktualni prvak Rusije je brojčanu prednost na terenu uspio kapitalizirati u 35. minuti kada je za Moskovljane zabio Džikija.

Momčad Marija Pašalića je nakon razočaravajućeg remija (1:1) na startu Lige prvaka u Mariboru odigrala još jednu lošu partiju koja ih je prikovala za osmo mjesto prvenstvene ljestvice s 13 bodova. U posljednjih šest utakmica ostvarili su samo jednu pobjedu protiv Rubina iz Kazana na domaćem terenu prije osam dana.

Spartak već zaostaje osam bodova za vodećim dvojcem, Zenitom i Krasnodarom, dok se Tosno već nakon deset kola grčevito bori za ostanak na 13. poziciji s devet prikupljenih bodova.

Pašalić koji je u Spartak stigao ove sezone iz londonskog Chelseaja u transferu vrijednom osam milijuna eura odigrao je osam prvenstvenih utakmica skupivši jedan pogodak te isti broj asistencija, dok je protiv Maribora u Ligi prvaka također odigrao svih 90 minuta.

Izdanak splitskog Hajduka za seniorsku reprezentaciju je dosad odigrao dva susreta, dok je u klupskoj karijeri osim za splitske Bile, igrao i za španjolski Elche, Monaco i Milan prije no što se skrasio u Rusiji. Za Chelsea koji ga je u ljeto 2014. godine otkupio s Poljuda nije odigrao niti jedan službeni susret, a tek je na ovoljetnim pripremama dobio priliku zaigrati za prvu momčad Bluesa.