[VIDEO] Patriotsi i Ramsi u Super bowlu

Bellichick i Brady sudjelovati će u devetom finalu s Patriotsima.

Los Angeles Ramsi i New England Patriotsi sastati će se u 53. Super bowlu koji će se 3. veljače održati na stadionu Mercedes-Benz u Atlanti, Georgia.

New Orleans Saints – Los Angeles Rams 23:26 OT

Ramsi su u finalu AFC konferencije bili bolji od New Orleans Saintsa nakon produžetaka 26:23. Nakon prve četvrtine Saintsi su vodili 13:0 field golovima Lutza i touchdownom Griffina. Do poluvremena su Ramsi smanjili na tri boda zaostatka, a s istim bodovnim razmakom se ušlo u posljednjih 15 minuta. Zuerlein je pogodio dva field goala za Ramse (drugi 15 sekundi prije kraja), a Lutz jedan za Saintse. Zuerlein je pogodio i u produžetku za preokret i pobjedu svoje momčadi.

Kansas City Chiefs – New England Patriots 31:37 OT

Još više preokreta i uzbuđenja bilo je u finalu AFC konferencije u Kansasu, a utakmica je također završena u produžetku. Patriotsi su na poluvrijeme otišli s 14:0. U prvoj četvrtini je touchdown postigao Michel, a u drugoj Dorsett. Uoči posljednjih 15 minuta Kansas je smanjio na 10 poena zaostatka, a na pola posljednje četvrtine touchdownovima Williamsa preuzimaju vodstvo. Michel je tri i pol minute prije kraja uzvratio touchdownom, ali sjajni Williams treći puta u 13 minuta postiže touchdown za novo vodstvo Chiefsa. 40 sekundi prije kraja prednost Patriotsima vratio je Burkhead novim touchdownom, a osam sekundi prije kraja Butker pogađa field goal za produžetke. Burkhead je u produžetku na sjajno dodavanje Toma Bradyja položio loptu iza end zone za pobjedu svoje momčadi.

New Englandu će ovo biti 11 nastup na Superbowlu što je rekord, a quarterback Tom Brady postat će rekorder sa devet nastupa. Brady će postati i najstariji quarterback sa 41 godinom i 138 dana. Treneru Patriotsa Billu Bellichicku ovo će biti također deveto finale kao glavni trener, a ima još tri kao pomoćnik.