[VIDEO] Pavlović zabio Nici, Monaco razbio Lille

Francusko prvenstvo je došlo do 7. kola kojeg su otvorili Nice i Angers iznimno uzbudljivom utakmicom koja je završila 2:2. Domaćini su već u 34. minuti zaostajali za dva gola, a prvi gol za Angers je djelo hrvatskog stopera Matea Pavlovića.

Bivši igrač Zagreba je u 12. minuti doveo Angers u vodstvo nakon jednog prekida kada je bio najviši u domaćem šesnaestercu. Za 0:2 je pogodio Ekambi i kada se činilo da će se teško Nice vratiti u utakmicu, bivši talijanski reprezentativac Mario Balotelli stupa na scenu. Balotelli je do kraja poluvremena prvo realizirao kazneni udarac za smanjenje vodstva Angersa, a i u nastavku utakmice je bio najopasniji pojedinac na terenu. Ipak, izjednačenje dolazi u 76. minuti kada Traore nesretno skreće loptu u vlastitu mrežu, a iako je do kraja utakmice Nice imala prilike za potpuni preokret u konačnici se ekipa Nice morala zadovoljiti bodom.

Drugu utakmicu dana su odigrali Lille i Monaco, a klub iz Kneževine je na sjeveru Francuske protutnjao Lilleom i ubilježio pobjedu od 0:4. Strijelci za momčad Leonarda Jardima su bili Jovetić, Ghezzal, te Falcao sa dva gola , te je novom pobjedom aktualni prvak zadržao priključak za vodećim PSG-om. Dodajmo još kako u današnjem srazu s Lilleom za Monaco nije nastupio Danijel Subašić zbog ozljede gležnja.