[VIDEO] Petković ispred Perišića: Bologna zaustavila pobjednički niz Intera

U prvoj utakmici 5. kola talijanske Serie A Inter je na gostovanju kod Bologne odigrao 1:1, te je tako zaustavljen stopostotni niz Intera koji je po prvi puta u prvenstvu izgubio bodove.

Domaća momčad je u većem dijelu susreta bila i bolji takmac od Intera koji je odigrao izuzetno blijedu utakmicu. Posebno se to odnosi na udarne igle Interove ekipe Icardija, Perišića i Candrevu, koji su praktički bili nevidljivi. S druge strane, neočekivano dobru utakmicu je odigrao drugi hrvatski igrač na terenu – Bruno Petković. Naime, 22-godišnji napadač Bologne je odigrao 88. minuta u remiju njegove ekipe, a u 32. minuti je upisao i asistenciju za strijelca Verdija.

Upravo preko trojca Di Francesco-Verdi-Petković je Bologna radila velike probleme Interovoj obrani, a jedini gol Intera je došao u 77. minuti nakon sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. Naime, M’baye je nehotice u padu malo dotaknuo Edera što je bilo dovoljno da talijanski reprezentativac padne u kaznenom prostoru Bologne. VAR tehnologija je potvrdila penal za Inter, iako je ovakav kazneni udarac zaista rijetkost u nogometnom svijetu, a siguran izvođač s bijele točke je bio Mauro Icardi.

Icardi je ovim golom došao do sedmog prvenstvenog gola, a jedini uspješniji topnik Serie A je njegov sunarodnjak Paulo Dybala. Inter je tim golom uspio spasiti bod, te se nalazi na vrhu ljestvice, no stopostotni Juventus i Napoli tek trebaju odigrati svoje susrete petog kola.