[VIDEO] Phila prokockala prednost domaćeg terena, Šarić ponajbolji na terenu

Dario Šarić u prve dvije utakmice doigravanja postigao je 43 koša.

Philadelphia je porazom od Miamija na svome parketu prokockala prednost domaćeg terena u prvoj rundi doigravanja istoka. Nakon sigurne pobjede u prvom meču odlično su Sixersi otvorili i drugu utakmicu, odvojili su se na 27:16 u prvoj četvrtini, a ta prednost se istopila do poluvremena kada Miami odlazi sa 42:56 na odmor. Miami je držao tu prednost tokom čitave treće dionice igre, Sixersi su se vratili na 96:98, ali u završnici susreta nisu više imali snage i Miami je pobjedio 113:103.

Veteran i povratnik u Miami, Dwayne Wade odigrao je sjajnu utakmicu i postigao 28 koševa, dok je Goran Dragić zabio 20. U redovima Phile prvo ime bio je Ben Simmons sa 24 koša, a do njega je bio Dario Šarić. Šiši je za 36 minuta provedenih u igri zabio 23 koša, uhvatio devet skokova i asistirao tri puta. Uz to je Šarić ukrao pet lopti i upisao blokadu.

Golden State je prva ekipa koja je došla na pola puta do prolaska u drugi krug doigravanja. Warriorsi su bili bolji od San Antonija 116:101. San Antonio je odigrao odlično prvo poluvrijeme tokom kojeg su imali prednost od nekoliko poena, a prvo odvajanje serijom 12:1 krajem treće četvrtine napravili su domaćini, te su u posljednjoj četvrtini završili posao. Kevin Durant zabio je 32, a Klay Thompson 31 koš za pobjedničku ekipu, dok je za Spurse prvi strijelac bio LaMarcus Aldridge sa 34 koša.