[VIDEO] Pogledajte čudesan preokret Rijeke protiv Lokomotive: Matei od tragičara do junaka za prekid crnog niza Rijeke

Rijeka je u jučerašnjoj utakmici HNL-a na Rujevici dočekala Lokomotivu, a budući da je ekipa Matjaža Keka u europskom ritmu utakmica, slovenski strateg je na teren poslao kombiniranu momčad Rijeke u kojoj nije bilo čak sedam prvotimaca što se u konačnici osjetilo u igri Rijeke.

Lokomotiva je povela u 16. minuti golom Lovre Majera, a Rijeka je jurila prema četvrtom uzastopnom porazu sve do trenutka kada Filip Bradarić nije u 80. minuti izjednačio rezultat. Iako je Rijeka stalno napadala i imala puno više prilika od gostiju iz Zagreba, konkretniji i jači napadi su stigli tek kada je Kek s klupe uveo svoje najjače snage, odnosno Gavranovića, Mišića i Hebera. Nakon izjednačenja kojem je kumovala loša reakcija inače odličnog Šempera, Rijeka je još jače pritisnula goste i u 84. minuti je imala jedinstvenu priliku za preokret susreta.

Kombinirali su Bradarić i Heber, a potonjeg u vlastitom kaznenom prostoru s leđa ruši Ivanušec. I kada se očekivalo da će Rijeka doći do preokreta Mateiju penal odlično brani Šemper, najbolji igrač gostujuće ekipe. Sve je to bila samo uvertira za potpuno ludu završnicu susreta, a duboko u sudačkoj nadoknadi inicijator riječkog preokreta Filip Bradarić odlično petom pronalazi Mateija koji postavlja konačnih 2:1. Na taj način je Rumunj od tragičara do junaka došao u svega par minuta, a Matjaž Kek je uspio prekinuti niz poraza i pritom odmoriti većinu igrača pred ključnu utakmicu play-offa Lige prvaka, kada u utorak na Rujevici Rijeka dočekuje Olympiacos.

Dodajmo još kako je jučer u drugoj utakmici dana Istra na domaćem terenu minimalno poražena od Cibalije autogolom Gojkovića, dok danas igraju Rudeš – Hajduk, Dinamo – Slaven Belupo i Osijek – Inter.