[VIDEO] Pogledajte svih 100 golova Lionela Messija u europskim natjecanjima

Po mnogima najbolji nogometaš u povijesti Lionel Messi u srijedu je u pobjedi protiv grčkog Olympiacosa upisao asistenciju, ali i postigao svoj 100. gol u 122. nastupu u svim europskim natjecanjima.

Igrač Barcelone time je još više istaknuo kandidaturu za osvajanje svoje šeste Zlatne lopte, ali i ponovno pokazao u kakvoj je odličnoj formi. Golom protiv Grka postigao je svoj 97. gol u Ligi prvaka, dok ih je tri zabio i u Superkupu Europe. Sada se nalazi na prvom mjestu vodećih strijelaca u Ligi prvaka za jedan klub, a u leđa mu gleda i Cristiano Ronaldo, koji je u Real Madridu zabio 92 gola, a slijede umirovljeni Raul (66) i Del Piero (42).

A sve je počelo, sada već davnog 02. studenog 2005. godine, protiv još jednog grčkog kluba, Panathinaikosa. Bilo je to u 5:0 deklasiranju Blaugrane na Camp Nou. Najdraža žrtva mu je Arsenal, kojemu je postigao devet golova, dok je Celticu i Milanu dao osam.

Najviše asistencija podijelio mu je kapetan Andres Iniesta, njih 11, odnosno svaki deveti gol, a slijede Dani Alves s devet i Xavi, Suarez, Neymar i Pedro s po pet asistencijama. Najubojitiji je u završnicama poluvremena, u razdoblju od 31. do 45. te od 76. do 90. minute postigao je čak po 22 gola. 82 pogotka zabio je lijevom nogom, 14 desnom, a četiri glavom, uključujući i gol u finalu protiv Manchester Uniteda.

Prisjetite se svih njegovih sto golova u slijedećem videu.