[VIDEO] Pogodak iz zaleđa presudio Unitedu, Real Madrid osvojio europski Superkup!

Točno 15 dana nakon što je Manchester United u sklopu International Champions Cupa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca s ukupnih 3:2 pobijedio Real Madrid, ove dvije momčadi susrele su se u Superkupu Europe. Osvajač Lige prvaka u konačnici je upisao minimalnu 2:1 pobjedu i obranio naslov.

Početak utakmice prošao je u ispitivanju snaga, da bi prvu priliku vidjeli u 16. minuti. Toni Kroos izveo je korner, a Casemiro glavom pogodio gredu. Brazilac je dvije minute kasnije pucao i pored gola, a pritisak Kraljeva se nastavio i u 22. minuti kada je Isco pucao preko gola.

U 24. minuti Real je poveo iz izuzetno sumnjive akcije. Carvajal je centrirao, a Casemiro u padu zabio za 1:0. Brazilac se očigledno nalazio u zaleđu pa su Crveni vragovi teško oštećeni. Do kraja poluvremena Herrera je pucao pored gola, a na drugoj strani Benzema je slabašno pucao ravno u De Geu.

Nastavak je u 48. minuti otvorio Kroos, no De Gea mu je lijepo obranio udarac. Četiri minute kasnije Real je povećao svoju prednost. Isco je napravio dvostruko proigravanje s Baleom i našao se sam pred De Geom te povisio na 2:0. U 54. minuti mogli su Englezi smanjiti, no nevjerojatnu priliku propustio je Lukaku. Prvo je Pogba pobjegao Modriću, no njegov pokušaj glavom obranio je Navas, da bi Lukaku ostao sam na pet metara i pucao pored gola.

U 58. minuti Luka Modrić pucao je ravno u De Geu, a dvije minute kasnije Bale je pogodio gredu. Crveni vragovi smanjili su rezultat u 62. minuti. Matićev pokušaj s 20-ak metara Navas je krajnjim naporom obranio, da bi se Lukaku našao na odbijenoj lopti i ovaj put poentirao za 2:1.

Nemanja Matić bio je ponajbolji igrač Mourinhove momčadi. U 76. minuti odličnim centaršutem pronašao je Fellainija, no Belgijac je glavom pucao preko gola. Devet minuta prije kraja Navas je obranio Rashfordov pokušaj s desetak metara, a isti igrač u 85. minuti pucao je preko gola iz slobodnog udarca.

U sudačkoj nadoknadi prvo je Navas obranio pokušaj Fellainija, da bi na drugoj strani De Gea odlično obranio pokušaj Vazqueza i rezultat se više nije mijenjao. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Tako su Kraljevi osvojili svoj prvi trofej u novoj sezoni, no ponovno će nakon utakmice biti priče o sucima.