[VIDEO] Posrtaji Brazilaca u četvrtfinalu Cope Libertadores

Od tri brazilska predstavina u četvrtfinalu Cope Libertadores samo je Gremio pronašao put do poluzavršnice.

Gremio iz Porto Alegrea i ekvadorska Barcelone iz Guayaquila prvi su polufinalisti Cope Libertadores. Gremio je u brazilskom četvrtfinalu izbacio Botafogo, dok je Barcelona nadvisila još jednog brazilskog predstavnika Santos.

U uzvratnom susretu između Gremija i Botafoga igranom u Porto Alegreu domaćin je slavio rezultatom 1-0. S obzirom kako je u prvom dvoboju u Riu odigran remi bez pogodaka, Gremiju je za prolaz bio dovoljan pogodak Paragvajca Lucasa Barriosa u 62. minuti susreta.

Barcelona je do polufinala stigla također minimalnom 1-0 pobjedom u uzvratu, ali je do nje stigla na gostovanju kod Santosa. Pogodak vrijedan polufinala postigao je Jonathan Alvez u 67. minuti. Prva utakmica u Guayaquilu završila je remijem 1:1.

Uzvratne utakmice preostala dva četvrtfinala igraju se u noći s četvrtka na petak. Argentinski River Plate će na svom Monumentalu pokušati nadoknaditi zaostatak od tri pogotka (0:3) protiv bolivijskog Jorgea Wilstermanna, dok će u argentinskom četvrtfinalu snage odmjeriti Lanus i San Lorenzo. San Lorenzo ima prednost od 2-0 iz prve utakmice.

Polufinala se igraju krajem listopada, a prvi par čine Barcelona i Gremio.