[VIDEO] Premiership: Arsenal pobjedom u Londonu skočio na sedmo mjesto

Posljednju utakmicu šestog kola engleskog Premiershipa na Emiratesu su odigrali Arsenal i West Bromwich Albion. Topnici su slavili s 2:0 te upisali drugu ligašku pobjedu u proteklih 40 dana.

Već u trećoj minuti Alexis je iz slobodnog udarca pucao zamalo pored gola, a prvu gostujuću priliku propustio je Rodriguez, koji je pet minuta kasnije iznudio korner nakon reakcije Petra Cecha. Nakon kornera Robson-Kanu je pucao pored gola, a u 12. minuti Bellerin je centrirao do Ramseyja, koji je pucao preko gola.

Momčad Arsene Wengerea do vodstva je stigla u 20. minuti. Alexis Sanchez iz slobodnog udarca pogodio je gredu, a lopta se odbila do Alexandre Lacazettea, koji je zabio za vodstvo Topnika. Do kraja prvog dijela Krychowiak je mogao izjednačiti, no nije bio precizan te se na odmor otišlo s 1:0.

Nastavak je ponudio puno presijecanja igre i prekida, kao i zamjena, pa nije bilo tečne igre. Ipak, do prilike je došao Mustafi, no u 54. minuti pucao je ravno u Fostera. Trenutak odluke dogodio se u 67. minuti kad je Nyom napravio kazneni udarac, kojeg je dosudio Madley, a Lacazette svojim drugim pogotkom postavio konačnih 2:0.

Do kraja susreta mogao je Francuz i upisati hat-trick, no u 70. minuti pucao je zamalo preko gola.