[VIDEO] Premiership: Arsenal rutinirano svladao Brighton

U prvoj utakmici današnjeg sedmog kola engleskog Premiershipa Arsenal je očekivano s 2:0 pobijedio Brighton i skočio na peto mjesto.

Momčad Arsene Wengera bila je bolja tijekom cijelog susreta, a već je u drugoj minuti mogla povesti, no Lacazette je pogodio stativu. Pucali su tada Alexis i Iwobi, no gostujući golman bio je siguran. Ipak, ništa nije mogao u 16. minuti. Bellerinov pokušaj je blokiran, a odbijenu loptu je pokupio Nacho Monreal i zabio za 1:0.

Najveću priliku, ujedno i jedini udarac u okvir gola, gosti su imali u 24. minuti, no March je pogodio stativu. Ramsey je u 43. minuti pucao u sami donji kut, no Ryan je obranio njegov pokušaj. Ipak, u 56. minuti Alexis je prekrasnom asistencijom petom pronašao Iwobija, koji postavlja konačnih 2:0.

Do kraja susreta Topnici su imali niz prilika, pucali su Alexis, Kolašinac, Xhaka i Elneny, no pogodaka više nije bilo. Ipak, 59 378 gledatelja moglo je uživati u sjajnoj predstavi svoje momčadi i s pravom se nadaju kako će u nastavku prvenstva biti jedni od konkurenata za prve tri pozicije.