[VIDEO] Premiership: Arsenal upisao prvu pobjedu, Salah srušio Brighton i odveo Liverpool na vrh!

Favoriti nisu imali problema.

Odigrane su i popodnevne utakmice trećeg kola engleskog Premiershipa, nakon kojih smo dobili i novu vodeću momčad, a to je Liverpool, koji je s minimalnih 1:0 pogotkom Salaha pobijedio Brighton.

Arsenal je konačno upisao pobjedu, s 3:1 stradao je West Ham. Iako su Čekićari poveli golom Arnautovića s ruba kaznenog prostora, Nacho Monreal prvo je u 30. minuti nakon prizemnog centaršuta Iwobija izjednačio, zatim je Diop zabio autogol, a pobjedu Topnika potvrdio je Danny Welbeck u sudačkoj nadoknadi.

Everton je upisao novi remi, kod Bournemoutha je prokockao prednost od 2:0 i remizirao 2:2. Walcott i Keane doveli su Karamele u vodstvo, no King iz kaznenog udarca i Ake 11 minuta prije kraja donijeli su bod domaćinu. I Huddersfield i Cardiff City su remizirali, bez pogodaka 0:0.

Drugu uzastopnu pobjedu ostvario je i Leicester. Nakon preokreta s 2:1 bio je bolji od Southamptona, kojega je u vodstvo doveo Bertrand u 52. minuti. Samo četiri minute kasnije Gray je izjednačio, a za preokret se pobrinuo Maguire u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Premiership, treće kolo:

Arsenal 3:1 West Ham United (Monreal 30., Diop 70. – ag, Welbeck 90+2. / 25. Arnautović)

Bournemouth 2:2 Everton (King 75. – 11m, Ake 79. / 56. Walcott, 66. Keane)

Huddersfield Town 0:0 Cardiff City

Southampton 1:2 Leicester City (Bertrand 52. / 56. Gray, 90+2. Maguire)

Liverpool 1:0 Brighton (Salah 23.)