[VIDEO] Premiership: Arsenal uvjerljiv, United remijem do prvog mjesta, Vlašić debitirao u porazu Evertona

Odigrane su i preostale utakmice četvrtog kola engleskog Premiershipa, u kojima su favoriti upisali sigurne pobjede, dok je Manchester United remizirao, ali ostao na vrhu.

Arsenal je na domaćem terenu došao do druge pobjede, nakon što je Bournemouthu nanio i četvrti uzastopni poraz, završilo je 3:0. Već u šestoj minuti Kolašinac je centrirao, a Welbeck glavom zabio za 1:0. U 27. minuti Lacazette je napravio dvostruko proigravanje s Welbeckom i povisio na 2:0, a konačnih rezultat postavio je Welbeck svojim drugim golom uz samu stativu u 50. minuti.

Brighton je upisao prvu pobjedu u prvoligaškom društvu, s 3:1 slavio je nad West Bromwich Albionom. U 45. minuti March je s lijeve strane centrirao, a Gross doveo domaćine u vodstvo, da bi samo tri minute kasnije isti igrač iskoristio Hemedovu loptu i povisio na 2:0. Sami Hemed upisao se u strijelce u 63. minuti, kada je glavom pospremio loptu u mrežu nakon Grossovog centaršuta, da bi Morrison u 77. minuti samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.

Nikola Vlašić u 80. minuti ušao je u igru u porazu svog Evertona na Goodison Parku protiv Tottenhama. Pijetlovi su pobijedili 3:0, a poveli su u 28. minuti kada je Harry Kane iskosa s desne strane htio ubaciti, no lopta je sjajnom parabolom završila u mreži. Christian Eriksen tri minute prije odmora povisio je na 2:0, da bi Kane u prvoj minuti nastavka iskoristio pogrešku gostujuće obrane i nakon dvostrukog proigravanja s Daviesom postavio konačnih 3:0.

Chelsea je na King Power Stadium pobijedio Leicester 2:1 i vratio se na treće mjesto prvoligaške ljestvice. Alvaro Morata u 41. minuti glavom je doveo Plavce u vodstvo nakon perfektnog centaršuta Azpilicuete, a N’Golo Kante u 50. minuti odličnim udarcem s 25 metara povisio ja na 2:0. Jamie Vardy u 62. minuti iz kaznenog udarca postavio je konačnih 2:1.

Watford nastavlja pružati dobre partije i pobjedom od 2:0 nad Southamptonom skočio je na četvrto mjesto. Kiko je u 38. minuti produžio loptu do Doucourea, koji odličnim poluvolejom zabija za prednost Watforda, da bi Janmaat nakon kornera povisio na 2:0 na sličan način, udarcem s 20-ak metara u sami kut.

Posljednji susret dana bio je onaj između Stoke Cityja i Manchester Uniteda, a Crveni vragovi su se remijem 2:2 vratili na prvo mjesto. Domaćini su poveli u 43. minuti. Diouf je s desne strane centrirao, a Choupo-Moting zabio za prednost Stokea. Ipak, samo tri minute kasnije Pogba je nakon kornera glavom prebacio loptu do Rashforda, koji izjednačuje. Romelu Lukaku u 57. minuti izbjegao je zaleđe i vratio Crvene vragove u prednost, no u 63. minuti Choupo-Moting je nakon kornera Shaqirija glavom izjednačio na konačnih 2:2.

Premiership, četvrto kolo:

Arsenal 3:0 Bournemouth (Welbeck 6., 50., Lacazette 27.)

Brighton 3:1 WBA (Gross 45., 48., Hemed 63. / 77. Morrison)

Everton 0:3 Tottenham (28., 46. Kane, 42. Eriksen)

Leicester City 1:2 Chelsea (Vardy 62. – 11m / 41. Morata, 50. Kante)

Southampton 0:2 Watford (38. Doucoure, 66. Janmaat)

Stoke City 2:2 Manchester United (Choupo-Moting 43., 63. / 45+1. Rashford, 57. Lukaku)