[VIDEO] Premiership: Bournemouth srušio Brighton i upisao prvu pobjedu u novoj sezoni

Bournemouth i Brighton otvorili su peto kolo engleskog Premiershipa, a domaćin je nakon preokreta upisao pobjedu od 2:1 i tako došao do prve pobjede ove sezone.

U 24. minuti Daniels je pucao ravno u Ryana, a Jermain Defoe sedam minuta kasnije pucao je preko gola. Unatoč boljoj igri domaćina, gosti su poveli. Igrala se 55. minuta kada je Gross centrirao, a Solomon March glavom zabio za prednost gostiju.

Ipak, domaćin je preokrenuo rezultat do kraja susreta. Prvo je u 67. minuti Ibe petom dodao do Surmana, koji je izjednačio, da bi šest minuta kasnije Ibe upisao novu asistenciju, ovaj put za Defoea, koji je udarcem s deset metara zabio za pobjedu.