[VIDEO] Premiership: Brighton do minimalnog slavlja protiv Newcastlea

U pretposljednjoj utakmici šestog kola engleskog Premiershipa Brighton je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 pobijedio Newcastle i barem zakratko pobjegao iz opasne zone.

Od samog početka utakmice gosti su preuzeli terensku inicijativu. Već u trećoj minuti Hayden je pucao ravno u Ryana, a devet minuta kasnije Joselu je pucao pored gola. Isti igrač u 22. minuti našao se nečuvan ispred gola domaćina, no ponovno je pucao pored gola.

U nastavku iz prvog udarca u okvir domaćin je poveo. Dale Stephens pokupio je jedan centaršut i glavom spustio loptu za Tomera Hemeda, koji ju je zakucao za pobjedu. Iako je Newcastle imao više udaraca (17 – 7), udaraca u okvir (5 – 3), posjeda lopte (51 – 49), kornera (8 – 2) i izrazitijih prilika, domaćin je sačuvao svoju mrežu netaknutom i upisao pobjedu.