[Video] Premiership: Chelsea pobijedio City, Bilić teško poražen

U velikom derbiju 31. kola Premiershipa Chelsea je ugostio Manchester City, a domaća momčad je slavila rezultatom 2:1. Na taj način City nije uspio u naumu da zakomplicira prvenstvo, te je Chelsea osam utakmica prije kraja na vrhu udaljen sedam bodova od prvog pratitelja Tottenhama.

Na Stamford Bridgeu se igrala izuzetno dinamična i uzbudljiva utakmica, a Chelsea je u vodstvo došao već u 10. minuti. Tada konfuziju u obrani Manchester Citya koristi najbolji igrač Bluesa Eden Hazard za prednost domaće ekipe. Momčad Pepa Guardiole je brzo odgovorila, te je nakon 15 minuta rezultat izjednačen. Strijelac za City je bio Sergio Aguero i kada se činilo da City preuzima konce igre i da izgleda kao momčad koja je spremna srušiti lidera prvenstva, veliku grešku radi Fernandinho. Brazilac u prostoru neoprezno starta na Pedra i sudac Dean dosuđuje kazneni udarac. Eden Hazard se prihvaća te zadaće, no Belgijancu penal skida Caballero, ali odbijena lopta stiže na nogu Hazarda koji drugi puta ne griješi. U drugom poluvremenu je Conte izašao u zatvorenijem gardu, te se rezultat nije mijenjao unatoč nekoliko dobrih prilika s obje strane.

Slaven Bilić je nakon četiri uzastopna poraza došao na Emirates u goste Arsenalu s nadom u pozitivan rezultat. Momčad bivšeg hrvatskog izbornika se solidno držala u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta Arsenal ipak uspjeva slomiti otpor Čekićara. Strijelci za ekipu Arsena Wengera su bili redom Ozil, Walcott i Giroud, a West Ham je tako potpisao peti uzastopni poraz i ponovno su teški dani pred Slavenom Bilićem.

Premiership, srijeda (31.kolo):

Arsenal – West Ham 3:0 (Ozil 58′, Walcott 68′, Giroud 83′)

Hull City – Middlesbrough 4:2 (Marković 13′, Niasse 27′, Hernandez 33′, Maguire 70’/ Negredo 5′, de Roon 45+1′)

Swansea – Tottenham 1:3 (Routledge 11’/ Alli 88′, Son 90+1′, Eriksen 90+4′)

Southampton – Crystal Palace 3:1 (Redmond 45′, Yoshida 83′, Ward-Prowse 85′ / Benteke 31′)

Chelsea – Manchester City 2:1 (Hazard 10′, 35’/ Aguero 26′)

Liverpool – Bournemouth 2:2 (Coutinho 40′, Origi 59′ / Afobe 7′, King 87′)