[VIDEO] Premiership: Chelsea srušio United, Everton nakon preokreta do pobjede

Veliki derbi pripao je Plavcima.

Veliki derbi 11. kola engleskog Premiershipa na Stamford Bridgeu su odigrali Chelsea i Manchester United. Plavci, inače četvrtoplasirani na ljestvici, upisali su minimalnu 1:0 pobjedu i približili se Crvenim vragovima na svega jedan bod razlike. Momčad Josea Mourinha sada zaostaje velikih osam bodova iza vodećeg Manchester Cityja.

Već u devetoj minuti Rashford je pucao zamalo preko gola, a Bakayoko je na drugoj strani tri minute kasnije pucao pored gola. Courtois je prvu obranu upisao u 16. minuti nakon pokušaja Lukakua, dok je De Gea lakoćom obranio udarac Hazarda iz 20. minute.

U nastavku Hazard je imao novu priliku u 54. minuti, no De Gea je izbio njegovu loptu u korner. Samo minutu kasnije Azpilicueta je centrirao, a Phil Jones zaboravio na Alvara Moratu, koji donosi Chelseaju pobjedu.

U drugoj utakmici Everton je pred 38 689 gledatelja uspio nakon preokreta pobijediti Watford, završilo je 3:2, a Nikola Vlašić nije se našao ni na klupi. Poveli su gosti u 30. sekundi nastavka. Gray je pronašao Richarlisona, koji je zaobišao golmana i zabio za 1:0. U 64. minuti Grk Jose Holebas izveo je korner, a Kabasele glavom povisio na 2:0, a samo tri minute kasnije Niasse je iskoristio katastrofalno istrčavanje Karnezisa i smanjio na 2:1. U 74. minuti Calvert-Lewin je, svega šest minuta nakon ulaska u igru, nakon kornera glavom izjednačio, a kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, ukazao se Scott i dosudio kazneni udarac za Everton, kojeg je u pogodak i 3:2 pobjedu pretvorio Baines. Mogao je Cleverley u desetoj minuti sudačke nadoknade izjednačiti, no promašio je kazneni udarac i ostalo je 3:2.

Premiership, 11. kolo:

Chelsea 1:0 Manchester United (Morata 55.)

Everton 3:2 Watford (Niasse 67., Calvert-Lewin 74., Baines 90+2. / 46. Richarlison, 64. Kabasele)