[VIDEO] Premiership: City deklasirao Burnley, Lovren igrao u pobjedi Liverpoola

Favoriti nisu imali problema.

Odigrane su preostale današnje utakmice devetog kola engleskog Premiershipa, a većih iznenađenja nije bilo.

Manchester City deklasirao je Burnley s uvjerljivih 5:0. Sergio Aguero načeo je goste u 17. minuti, da bi u drugom dijelu Bernardo Silva, Fernandinho, Riyad Mahrez i Leroy Sane potvrdili visoku pobjedu.

Minimalne gostujuće, 1:0 pobjede, ostvarili su Tottenham i Brighton nad West Hamom i Newcastle Unitedom i to golovima Erika Lamele i Kayala, dok je Watford s 2:0 na gostovanju srušio Wolverhampton.

U golijadi Cardiff je sa 4:2 pobijedio Fulham, dok su Bournemouth i Southampton remizirali bez pogodaka. Jedini Hrvat danas bio je Dejan Lovren, koji je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Liverpoola nad Huddersfieldom 1:0 golom Salaha iz 24. minute.

Premiership, deveto kolo:

Manchester City 5:0 Burnley City (Aguero 17., B. Silva 54., Fernandinho 56., Mahrez 83., Sane 90.)

West Ham United 0:1 Tottenham Hotspur (44. Lamela)

Newcastle United 0:1 Brighton (29. Kayal)

Wolverhampton 0:2 Watford (20. Capoue, 21. Pereyra)

Cardiff City 4:2 Fulham (Murphy 15., Reida 20., Paterson 65., Harris 87. / 11. Schurrle, 34. Sessegnon)

Bournemouth 0:0 Southampton

Huddersfield 0:1 Liverpool (24. Salah)