[VIDEO] Premiership: City deklasirao Watford, novi kiks Liverpoola i Tottenhama

Peto kolo engleskog Premiershipa je u tijeku, a danas je odigrano čak sedam utakmica u kojima smo vidjeli dosta iznenađenja.

Southampton je u gostima nanio i peti poraz Crystal Palaceu, završilo je 1:0, a jedini strijelac bio je Davis već u šestoj minuti. Bilićev West Ham na gostovanju kod WBA uzeo je bod remiziravši bez pogodaka, a rezultatom 0:0 završio je i susret između Tottenhama i Swanseaja.

Nakon remija u Europskoj ligi, Liverpool je remizirao i u domaćem prvenstvu. Na Anfieldu protiv Burnleyja završilo je 1:1, a gosti su poveli preko Arfielda, koji je u 27. minuti iskoristio Bradyjevo spuštanje lopte i zabio za 1:0. Ipak, samo tri minute kasnije Emre Can pronašao je Mohameda Salaha, koji je donio bod momčadi Jurgena Kloppa. Dejan Lovren nije ulazio u igru.

Još jedna utakmica završila je 1:1 i to ona između Huddersfielda i Leicestera. Domaćin je došao do vodstva u 46. minuti. Depoitre je primio loptu od Sabirija, krenuo u kontru i zabio za vodstvo, no Vardy je iz kaznenog udarca četiri minute kasnije donio bod Lisicama.

Newcastle je s 2:1 bio bolji od Stoke Cityja i na taj način skočio na četvrto mjesto. Atsu je u 19. minuti nakon centaršuta Ritchieja zabio za vodstvo Crno-bijelih, no Shaqiri je za goste izjednačio u 57. minuti odličnim udarcem s 20 metara. Ipak, nakon kornera Ritchieja u 68. minuti, Lascelles je glavom donio pobjedu Newcastleu.

Manchester City upisao je najveću pobjedu današnjeg dana. Sa čak 6:0 na gostovanju je pobijedio Watford i time se vratio na vrh ljestvice. Junak utakmice bio je Sergio Aguero, koji je postigao hat-trick, a po gol su dodali Otamendi, Gabriel Jesus i Raheem Sterling iz kaznenog udarca.

Premiership, peto kolo:

Crystal Palace 0:1 Southampton (6. Davis)

WBA 0:0 West Ham

Tottenham 0:0 Swansea

Liverpool 1:1 Burnley (Salah 30. / 27. Arfield)

Huddersfield 1:1 Leicester (Depoitre 46. / 50. – 11m Vardy)

Newcastle 2:1 Stoke City (Atsu 19., Lascelles 68. / 57. Shaqiri)

Watford 0:6 Manchester City (27., 31., 81. Aguero, 38. Jesus, 63. Otamendi, 89. – 11m Sterling)