[VIDEO] Premiership: City deklasirao West Ham, United srušio Arsenal u nadoknadi

Oba Manchestera upisala su pobjedu.

Odigrane su dvije današnje utakmice 36. kola engleskog Premiershipa u kojima su oba kluba iz Manchestera upisala pobjedu.

Manchester City gostovao je kod West Ham Uniteda i deklasirao ga 4:1. Već u 13. minuti Sterling je dodao do Sanea, koji si je otvorio malo prostora i s ruba kaznenog prostora zabio za 1:0. Zabaletin autogol iz 27. minute povisio je rezultat na 2:0, no Cresswell je iz slobodnog udarca uspio smanjiti prije kraja prvog dijela. U nastavku ipak Građani potvrđuju pobjedu. Prvo je Sterling odličnom loptom pronašao Gabriela Jesusa, koji zabija za 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Fernandinho nakon treće asistencije Sterlinga na utakmici.

Manchester United osigurao je grupnu fazu Lige prvaka 2:1 pobjedom protiv Arsenala. Poveli su Crveni vragovi pogotkom Paula Pogbe iz 16. minute nakon odbijene lopte, no bivši igrač domaćih Henrikh Mkhitaryan u 51. minuti izjednačuje nakon proigravanja Xhake. Ipak, pobjedu Mourinhovoj momčadi donosi Fellaini nakon centaršuta Ashleyja Younga glavom u 91. minuti.