[VIDEO] Premiership: City pobijedio United u derbiju kojeg su obilježile igračke pogreške

Građani su pobjegli Crvenim vragovima na 11 bodova prednosti.

U velikom, 175. gradskom derbiju između dva Manchestera, Uniteda i Cityja, kao pobjednik je izašao Manchester City, koji je upisao pobjedu od 2:1. Momčad Josepa Guardiole tako je otišla na 11 bodova prednosti ispred gradskog rivala.

Prvu priliku na susretu, nakon uobičajenog ispitivanja snaga, imao je Raheem Sterling, kojemu je De Gea u 16. minuti s lakoćom obranio udarac s desetak metara. Samo minutu kasnije Fernandinho je odličnom okomitom loptom pronašao Gabriela Jesusa, no i njegov udarac obranio je Španjolac.

U 31. minuti Nicolas Otamendi pucao je visoko preko gola, a u 42. minuti Leroy Sane pucao je u sami kut, no De Gea je izbio loptu u korner. Ipak, iz tog kornera David Silva neobjašnjivo je ostao nečuvan i zabio za 1:0.

Kada se činilo da će Guardiolina momčad na odmor otići s minimalnom prednošću, ukazao se Marcus Rashford i iz prve domaće prilike iskoristio pogrešnu procjenu leta lopte Delpha te izjednačio. Vrijedi istaknuti da su Građani na poluvremenu imali čak 75 posto posjeda lopte.

Izgleda kako je Belgijac Vincent Kompany osjetio bol u preponi na poluvremenu pa ga je zamijenio Turčin Ilkay Gundogan. Također, Šveđanin Lindelof u igru je ušao umjesto Argentinca Roja, koji je sredinom prvog dijela raskrvario glavu te u drugom dijelu nije mogao nastaviti. Nastavak je otvorio Smalling udarcem visoko preko gola.

U 54. minuti Građani su ponovno poveli. Nakon slobodnog udarca Romelu Lukaku neuspješno je pokušao izbiti loptu, koja se odbila do Otamendija, a Argentinac je poluvolejom vratio prednost Cityju.

Pokušao se Belgijac iskupiti za pogrešku kod gola, no u 66. minuti pucao je visoko preko gola. Ni Rashford iz slobodnog udarca tri minute kasnije nije pogodio okvir gola, a Kevin De Bruyne mogao je riješiti pitanje pobjednika u 70. minuti, no De Gea je vršcima prstiju izbio njegovu loptu u korner. Rashford je pokušao i 15 minuta prije kraja, no Ederson je i ovaj put bio siguran.

Jose Mourinho u 76. minuti odlučio je uvesti Zlatana Ibrahimovića u igru, a tri minute kasnije Herrera je zbog katastrofalnog pokušavanja iznuđivanja kaznenog udarca zaradio žuti karton. Pet minuta prije kraja nevjerojatnu priliku propustio je Romelu Lukaku. Belgijac se našao sam ispred Edersona, no Brazilac je obranio i njegov udarac i odbijenu loptu Juana Mate i susret je završio 2:1.

Tako je Manchester City upisao i 14. uzastopnu pobjedu u Premiershipu, a Gabriel Jesus ni u 25. utakmici, koju je odigrao za Građane, nije upisao poraz. Ima 21 pobjedu i četiri remija.