[VIDEO] Premiership: City pobjednički krenuo u obranu naslova, Arsenal pao usred Londona!

Odlična pobjeda Građana.

Već u prvom kolu engleskog Premeirshipa na Emiratesu su pred 59 934 gledatelja veliki derbi odigrali Arsenal i Manchester City, a Građani su u obranu naslova krenuli pobjedom od 2:0.

Već u devetoj minuti Sterling se našao sam pred Cechom, koji mu je izbio loptu u korner, no ništa nije mogao napraviti pet minuta kasnije. Isti igrač s ruba kaznenog prostora doveo je Guardiolinu momčad u vodstvo. Do odmora je Riyad Mahrez mogao povisiti prednost, no Cech je obranio njegov prvi udarac, da bi u drugom pogodio vanjski dio mreže.

Topnici su najbolju priliku na susretu imali preko Bellerina, koji je u 21. minuti pucao ravno u Edersona, dok je Lacazette promašio veliku priliku u 56. minuti. Kazna je zato stigla u 64. minuti. Nakon što je Cech obranio Aguerov udarac, Mendy je povratnom loptom pronašao Bernarda Silvu, a on postavio konačnih 2:0.