[VIDEO] Premiership: City slavio naslov prvaka, no Manchester United velikim preokretom došao do pobjede!

Crveni Vragovi nadoknadili su tri gola zaostatka u nastavku.

Manchester City još uvijek nije postao prvak engleske! Građani su u gradskom derbiju prokockali nemoguće i unatoč vodstvu od 2:0 izgubili od Manchester Uniteda 3:2. Ovom pobjedom Crveni Vragovi približili su se Građanima na 13 bodova zaostatka šest kola prije kraja.

Već u trećoj minuti Danilo je mogao dovesti domaćina u prednost, no pucao je pored gola. Bernardo Silva također je zaprijetio u 22. minuti, no ravno u De Geu. Ipak, samo tri minute kasnije nakon kornera Sanea Vincent Kompany glavom je zabio za prednost Guardioline momčadi.

U 30. minuti već je 2:0. Sterling je uposlio Gundogana, koji okreće svog čuvara i povisuje na 2:0. Pitanje pobjednika mogao je riješiti sam Sterling, no pucao je preko gola, a isti igrač pogodio je vanjski dio mreže u 37. minuti i na odmor se otišlo s 2:0.

Nastavak je otvorio Gundogan i pogodio stativu u 51. minuti, a tada je uslijedila kazna. Prvo je neprimjetni Paul Pogba iskoristio spuštanje prsima Herrere i smanjio na 2:1 u 53. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Alexis centrirao, a Pogba glavom izjednačio. U 68. minuti Gundogan je mogao vratiti prednost Građanima, no pucao je zamalo preko gola.

Do potpunog preokreta dolazi u 69. minuti. Alexis se ponovno našao u ulozi asistenta, centrirao je iz slobodnog udarca, a Chris Smalling donio potpuni preokret Mourinhove momčadi. Odlučio je tada bivši trener Barcelone reagirati i uveo je De Bruynea, Jesusa i Aguera, no vremena za spašavanje od poraza nije bilo, iako je Sterling u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio stativu.