[VIDEO] Premiership: City srušio Arsenal, Son ispisao povijest

Korejac je postao najboljim azijskim strijelcem u povijesti Premiershipa.

Odigrane su prve dvije današnje utakmice 11. kola engleskog Premiershipa, u kojima su favoriti upisali pobjede.

Tottenham je nakon pobjede nad Real Madridom u Ligi prvaka teže od očekivanog s minimalnih 1:0 pobijedio Crystal Palace. Strijelac jedinog gola bio je Son, koji je u 64. minuti fenomenalnim pogotkom s ruba kaznenog prostora srušio posljednju momčad lige. Južnokorejac se tako upisao u povijest. Naime, ovo mu je bio 20. gol u ligi, čime je postao najbolji azijski strijelac u povijesti tog natjecanja.

U drugoj, puno uzbudljivijoj utakmici, Manchester City je na Etihadu ugostio Arsenal i pobjedom od 3:1 zadržao prvo mjesto. Poveli su Građani u 19. minuti kad je de Bruyne napravio dvostruko proigravanje s Fernandinhom i odličnim udarcem u sami kut zabio za 1:0. Sergio Aguero je iz kaznenog udarca u 50. minuti povisio na 2:0, a tračak nade Topnicima je donio Lacazette, koji je u 65. minuti iskoristio Ramseyjevu asistenciju i kroz noge Edersona smanjio na 2:1. Ipak, do kraja utakmice Građani su došli do novog gola. Nakon dugačke akcije De Bruyne je izbjegao zaleđe i povratnom loptom pronašao Gabriela Jesusa, koji je postavio konačnih 3:1.

Premiership, 11. kolo:

Tottenham Hotspur 1:0 Crystal Palace (Son 64.)

Manchester City 3:1 Arsenal (De Bruyne 19., Aguero 50. – 11m, Jesus 75. / 65. Lacazette)