Premiership: Crystal Palace šokirao Leicester u gostima

Velika i iznenađujuća pobjeda gostiju.

Nakon četiri uzastopne pobjede, nogometaši Leicestera doživjeli su neočekivani poraz od, prije ovog kola pretposljednje momčadi prvenstva. Crystal Palace je pobijedio 3:0 i tako skočio na 14. mjesto prvenstvene ljestvice.

18. kolo engleskog Premiershipa otvoreno je sjajnim udarcem Schluppa, koji je otišao zamalo pored gola. U 11. minuti Schmeichel je sjajnom intervencijom obranio udarac Loftus-Cheeka, no u 19. minuti ostao je bespomoćan. Benteke je iskoristio centaršut Townsenda i glavom zabio za vodstvo gostiju.

Nastavili su gosti s pritiskom, Danac je ponovno morao braniti udarce Bentekea i Zahe, no u 40. minuti Zaha je nakon soloprodora povisio na 2:0. Konačno smo nešto od Lisica vidjeli u nastavku. Mahrezov udarac obranio je, a Iborrin pogodak poništen je od suca Atkinsona zbog prethodnog prekršaja u napadu.

Ipak, nakon što je Ndidi u 61. minuti zaradio drugi žuti i isključujući crveni karton, gosti su mirno priveli susret kraju i upisali veliku pobjedu. U posljednjim trenutcima utakmice Sako, koji je samo šest minuta ranije ušao u igru, postavio je konačnih 3:0.