[VIDEO] Premiership: Englesko prvenstvo otvoreno Unitedovom pobjedom, Benković ni na klupi

Započela je nova sezona engleskog prvenstva.

Nakon duge klupske stanke konačno nam se vratila sezona engleskog nogometa, a otvorena je jednim derbijem, dvobojem Manchester Uniteda i Leicestera. Crveni vragovi pobijedili su s minimalnih 2:1 te upisali prvu pobjedu u novoj sezoni.

United je poveo već u trećoj minuti. Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Lisica, sudac Marriner je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Paul Pogba. Imale su i Lisice svojih prilika, no Maddisonov udarac obranio je De Gea. Alexis je glavom pucao preko gola pet minuta prije odmora pa je na poluvremenu na semaforu stajao rezultat 1:0.

U nastavku priliku za potvrdu pobjede imao je Mata, koji je u 65. minuti zamalo pucao pored gola. Iheanacho je mogao donijeti bod Leicesteru, no De Gea je obranio i njegov udarac iz 76. minute.

Kazna je stigla sedam minuta prije kraja. Mata je centrirao, a Luke Shaw povisio na 2:0. Uspio je Leicester postići počasni pogodak, za kojega je zaslužan Vardy u sudačkoj nadoknadi. Vrijedi spomenuti da se najnovije pojačanje Leicestera, Benković, nije našao ni na klupi za rezervne igrače.