[VIDEO] Premiership: Everton pobjedom nad Newcastleom ostao u igri za Europu

Karamele i dalje sanjaju san Europske lige.

U utakmici 35. kola engleskog Premiershipa Everton je na Goodison Parku s minimalnih 1:0 pobijedio Newcastle United i ostao u teoretskoj šansi za plasman u kvalifikacije za Europsku ligu.

39 061 gledatelj u prvom dijelu gledalo je dosta usporenu utakmicu, bez izrazitijih prilika po gol obje momčadi. Jedinu polupriliku imao je Phil Jagielka, no njegov volej iz 36. minute otišao je preko gola. Već u četvrtoj minuti nastavka Perez je za goste pucao pored gola, a kazna je stigla u 51. minuti. Yannick Bolasie je centrirao, a Theo Walcott si oslobodio malo prostora i zakucao loptu pod samu gredu za 1:0.

Do kraja utakmice Svrake su imale čak tri dobre prilike za izjednačenje, no nisu bile precizne. Prvo je Gayle glavom pucao preko gola, da bi Pickford obranio Perezov udarac iz 72. minute, a samo četiri minute kasnije Ritchie je iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio mreže. Ukoliko Burnley izgubi iduće tri utakmice, a Everton pobijedi, Karamele će izboriti kvalifikacije za Europsku ligu.