NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO] Premiership: Kovačić igrao u pobjedi Chelsea, slavili i City, Arsenal i United

Glavni favoriti bili su uvjerljivi.

Subotnje utakmice petog kola engleskog Premiershipa su iza nas, a najveći favoriti nisu imali problema.

Chelsea je na Stamford Bridgeu s uvjerljivih 4:1 pobijedio Cardiff, a Mateo Kovačić igrao je prvih 50 minuta. Gosti su došli do iznenađujuće prednosti kada je Bamba iskoristio Morrisonovo proigravanje u 16. minuti, no do poluvremena Olivier Giroud je upisao dvije asistencije, a Eden Hazard postigao dva gola za preokret. Belgijanac je deset minuta prije kraja iz kaznenog udarca došao do hat-tricka, a konačnih 4:1 postavio je Willian sedam minuta prije kraja.

Manchester City na svom Etihadu s uvjerljivih 3:0 pobijedio je Fulham. Već u drugoj minuti Fernandinho je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i prizemno centrirao, a Leroy Sane zabio za 1:0. David Silva je u 21. minuti povisio na 2:0 uz pomoć grede, da bi Sergio Aguero prizemnim centaršutem pronašao Sterlinga u 47. minuti, a on postavio konačnih 3:0.

Arsenal je gostovao kod Newcastlea i pobijedio 2:1. Odličnim golom iz slobodnog udarca u 49. minuti Xhaka je zabio za 1:0, da bi Mesut Ozil samo devet minuta kasnije povisio na 2:0. Clark je u sudačkoj nadoknadi samo smanjio rezultat na konačnih 2:1.

Posljednji klub iz velike četvorke, Manchester United, gostovao je kod Watforda i pobijedio 2:0. U 35. minuti Romelu Lukaku je doveo Crvene vragove u prednost, da bi Fellaini nakon kornera Younga tri minute kasnije glavom prenio loptu za Smallinga, koji volejom povisuje na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Gray 25 minuta prije kraja.

Premiership, peto kolo:

Chelsea 4:1 Cardiff City (Hazard 37., 44., 80. – 11m, Willian 83. / 16. Bamba)

Manchester City 3:0 Fulham (Sane 2., D. Silva 21., Sterling 47.)

Newcastle United 1:2 Arsenal (Clark 90+1. / 49. Xhaka, 58. Ozil)

Bournemouth 4:2 Leicester City (Fraser 19., 37., King 41. – 11m, Smith 81. / 88. – 11m Maddison, 89. Albrighton)

Huddersfield 0:1 Crystal Palace (38. Zaha)

Watford 1:2 Manchester United (Gray 65. / 35. Lukaku, 38. Smalling)