[VIDEO] Premiership: Kovačić sa Chelseajem srušio Southampton, City remizirao s Liverpoolom i zadržao vrh!

Odigrane su današnje utakmice.

Odigrane su današnje utakmice osmog kola engleskog Premiershipa u kojima smo vidjeli devet golova i jedan veliki derbi.

Arsenal je gostovao na Craven Cottage kod Fulhama i deklasirao ga sa čak 5:1. Poveli su Topnici u 29. minuti kada je Nacho Monreal uposlio Lacazettea, a Francuz doveo Topnike u vodstvo. No, minutu prije odmora Vietto je uposlio Schurrlea, koji lobom izjednačuje. Ipak, u nastavku su Topnici proigrali i došli do visokog slavlja. Prvo je u 49. minuti Welbeck dodao do Lacazettea, koji svojim drugim golom vraća prednost Arsenalu, da bi u 68. minuti Aubameyang centrirao, a Ramsey petom povisio na 3:1. Do kraja utakmice Gabonac Aubameyang još je dva puta zatresao domaću mrežu za konačnih 5:1.

Chelsea je također upisao gostujuću pobjedu, s 3:0 je pao Southampton. Nakon točno pola sata igre Barkley je dodao do Edena Hazarda, koji je zabio uz samu stativu, da bi i sam Barkley u 57. minuti zabio gol za 2:0. Mateo Kovačić u igru je ušao devet minuta prije kraja, a konačnih 3:0 postavio je Alvaro Morata lobom nakon upošljavanja Hazarda u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U derbiju kola Liverpool je na Anfieldu ugostio Manchester City i remizirao bez pogodaka, 0:0. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret, a najopasnije prilike na utakmici imali su Građani preko Riyada Mahreza, koje je u 61. minuti zamalo pucao pored gola, a 14 minuta kasnije Alisson je krajnjim naporom obranio njegov udarac. Mahrez je pet minuta prije kraja promašio i kazneni udarac pucavši preko gola pa je ostalo 0:0. Ovim rezultatom Manchester City je ostao vodeći na ljestvici s 20 bodova, dok Chelsea i Liverpool na drugom, odnosno trećem mjestu, također imaju 20 bodova, ali i lošiju gol razliku.

Premiership, osmo kolo:

Fulham 1:5 Arsenal (Schurrle 44. / 29., 49. Lacazette, 68. Ramsey, 79., 90+1. Aubameyang)

Southampton 0:3 Chelsea (30. Hazard, 57. Barkley, 90+3. Morata)

Liverpool 0:0 Manchester City