[VIDEO] Premiership: Leicester eurogolovima srušio Tottenham, United siguran

Započelo je novo kolo engleskog prvenstva.

Jamie Vardy/Foto: Gettyimages

Preko tjedna se u Engleskoj igraju utakmice 14. kola Premiershipa, a danas su odigrane prve četiri utakmice.

Tottenham je u sve većoj krizi, poraženi su u gostima kod Leicestera s 2:1 i time pali na petu poziciju. U 13. minuti Albrighton je centrirao, a Jamie Vardy senzacionalnim lobom prevario Llorisa i zabio za 1:0. U sudačkoj nadoknadi nakon polukontre Ndidi je dodao do Mahreza, koji je odličnim udarcem u suprotni kut matirao Pijetlove. Do kraja susreta Kane je samo uspio smanjiti na 2:1 preciznim udarcem u same rašlje.

Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Stoke Cityja, Crystal Palace uzeo je još jedan bod, ovaj put na gostovanju u Brightonu, završilo je 0:0.

Manchester United je bez ikakvih poteškoća na gostovanju pobijedio Watford 4:2. U 19. minuti Lingard je uposlio Younga, koji udarcem s ruba kaznenog prostora zabija za 1.0. Isti igrač samo šest minuta kasnije fantastično izvedenim slobodnim udarcem povisio je na 2.0, a Anthony Martial u 32. minuti nakon proigravanja Lukakua zabio je za 3:0. Deeney iz kaznenog udarca u 77. i Doucoure u 84. minuti samo su uspjeli smanjiti, no Lingard je tri minute prije kraja postavio konačnih 4:2.

Naposljetku, West Bromwich Albion na The Hawthornsu je remizirao s Newcastleom 2:2, iako je vodio 2:0. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Gibbs je centrirao, a Robson-Kanu glavom zabio za vodstvo domaćina. U 56. minuti Phillips je probio desnu stranu i centrirao, a Field povisio na 2:0, a samo tri minute kasnije Clark je nakon kornera smanjio na 2:1. Bod gostima donio je Evans autogolom sedam minuta prije kraja.

Premiership, 14. kolo:

Leicester 2:1 Tottenham (Vardy 13., Mahrez 45+1. / 79. Kane)

Brighton 0:0 Crystal Palace

Watford 2:4 Manchester United (Deeney 77. – 11m, Doucoure 84. / 19., 25. Young, 32. Martial, 87. Lingard)

West Bromwich Albion 2:2 Newcastle (Robson-Kanu 45+1., Field 56. / 59. Clark, 83. – ag Evans)