[VIDEO] Premiership: Manchester City i Liverpool uvjerljivi, prvi remi Uniteda u sezoni

Novi kiks Crvenih vragova.

Šesto kolo engleskog Premiershipa u popodnevnim utakmicama ponudilo je tri dvoboja klubova sa samog vrha.

Manchester City gostovao je kod Cardiffa i deklasirao ga 5:0. U 32. minuti Bernardo Silva prizemnom loptom pronašao je Sergija Aguera, koji je zabio za prednost, da bi samo tri minute kasnije Leroy Sane centrirao, a Bernardo povisio na 2:0. Do odmora još se i Turčin Ilkay Gundogan upisao u strijelce nakon dvostrukog proigravanja s Raheem Sterlingom, da bi u nastavku Riyad Mahrez s dva gola postavio konačnih 5:0.

Prvoplasirani Liverpool nastavio je pobjeđivati, na Anfieldu je s 3:0 pao i Southampton. Svi golovi pali su u prvom dijelu, a nakon autogola Hoedta u desetoj minuti Joel Matip je 11 minuta kasnije iskoristio centaršut Alexander-Arnolda iz kornera i glavom povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Mohammed Salah u sudačkoj nadoknadi nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca.

Manchester United ponovno nije uspio upisati pobjedu. Na Old Traffordu ugostio je Wolverhampton i poveo golom Freda nakon Pogbine lopte već u 18. minuti, no u 53. minuti Jimenez je s desne strane prizemno centrirao, a Moutinho odličnim golom postavio konačnih 1:1.

U ostalim susretima vrijedi izdvojiti remi Fulhama i Watford Cityja, u kojemu je za domaćine Aleksandar Mitrović postigao već pet pogodaka u četiri utakmice ove sezone te pobjedu Leicester Cityja nad posljednjeplasiranim Huddersfieldom od 3:1.

Premiership, šesto kolo:

Fulham 1:1 Watford City (Mitrović 78. / 2. Gray)

Burnley City 4:0 Bournemouth (Vydra 39., Lennon 41., Barnes 84., 89.)

Cardiff City 0:4 Manchester City (32. Aguero, 35. B. Silva, 44. Gundogan, 67., 89. Mahrez)

Crystal Palace 0:0 Newcastle United

Leicester City 3:1 Huddersfield (Iheanacho 19., Maddison 66., Vardy 75. / 5. Jorgensen)

Liverpool 3:0 Southampton (Hoedt 10. – ag, Matip 21., Salah 45+3.)

Manchester United 1:1 Wolverhampton (Fred 18. / 53. Moutinho)