[VIDEO] Premiership: Manchester City srušio Chelsea usred Londona!

Veliki derbi engleskog nogometa vidjeli smo u susretu sedmog kola Premiershipa, jer je na Stamford Bridgeu pred 41 530 gledatelja gostovao Manchester City. Chelsea je u susret ušao bez ozlijeđenog Drinkwatera, Morata se ozlijedio već sredinom prvog dijela, a David Luiz nije smio igrati zbog suspenzije. Momčad Josepa Guardiole igrala je bez Kompanyja, Mendyja i Aguera, ali i takva uspjela je pobijediti 1:0.

Već u trećoj minuti Morata se našao u lijepoj prilici, no glavom je pucao preko gola. De Bruyne je na drugoj strani dvije minute kasnije iz slobodnog udarca pucao ravno u Courtoisa, a Silva je u 12. minuti pucao pored gola. I Stones je osam minuta kasnije pucao pored gola, da bi Ederson napravio paradu utakmice, obranivši pokušaj Azpilicuete u 26. minuti. Do kraja prvog dijela Courtois je branio udarce Silve i Fernandinha i mreže su u prvom dijelu mirovale.

Do prve prilike u nastavku došao je Raheem Sterling, koji je u 56. minuti pucao zamalo preko gola. Na drugoj strani Hazardov udarac obranio je Ederson, a Građani su do vodstva došli u 67. minuti. De Bruyne je napravio dvostruko proigravanje s Gabrielom Jesusom i s 20 metara zabio za pobjedu. Većih uzbuđenja do kraja susreta nije bilo i Guardiolina momčad zadržala je vrh Premiershipa.