[VIDEO] Premiership: Martial srušio Tottenham na Old Traffordu!

Veliki derbi desetog kola engleskog Premiershipa odigrali su Manchester United i Tottenham, drugoplasirana i trećeplasirana momčad prvenstvene ljestvice. Mourinhova momčad pred 75 034 gledatelja je na Old Traffordu slavila s minimalnih 1:0 i približila se Manchester Cityju na dva boda.

Nakon početnog ispitivanja snaga do prve prilike došli su domaćini, ali pokušaj Rashforda iz slobodnog udarca Hugo Lloris izbio je u korner. Na drugoj strani Moussa Sissoko u 20. minuti je pucao ravno u De Geu, a minutu kasnije Alderweireld je pucao pored gola. Do odmora je Herrera pucao visoko preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Ni u drugom dijelu nismo gledali puno bolju  utakmicu, što se prilika tiče. Bio je to čvrst i defanzivan nogomet, u kojemu je Mkhitaryan imao priliku u 54. minuti, no pucao je ravno u francuskog internacionalnog vratara. Antonio Valencia našao se u prilici u 65. minuti, no ni on nije pogodio okvir gola.

Iako su Pijetlovi imali više udaraca, nisu bili izraženiji, kao onaj Lukakuovog na drugoj strani, koji je u 73. minuti pucao ravno uz stativu, no Lloris je upisao novu obranu. Eriksen je u 75. minuti pucao visoko preko gola, baš kao i Dele Alli dvije minute kasnije.

U 79. minuti Lukaku je glavom pogodio stativu, a Crveni vragovi u vodstvo konačno dolaze u 82. minuti. Anthony Martial je nakon duge akcije, koju je započeo De Gea, iskoristio proigravanje Lukakua glavom i zabio za pobjedu.