[VIDEO] Premiership: Očekivane pobjede oba Manchestera, Evertona i Chelseaja

Odigrano je šest utakmica šestog kola engleskog Premiershipa, u kojima su vodeće momčadi upisale očekivane pobjede.

Manchester City na Etihadu je s 5:0 pobijedio Crystal Palace. Dugo su Građani probijali gostujuću momčad, a do vodstva su konačno došli u 44. minuti. David Silva uputio je centaršut, a Leroy Sane progurao loptu između Hennesseyjevih nogu za 1:0. U 51. minuti dvojbe oko pobjednika otklonio je Raheem Sterling, koji je iskoristio Saneov prizemni centaršut i povisio na 2:0. Nakon kombinacije iz kornera u 59. minuti De Bruyne centrirao, Aguero spustio loptu, a Sterling povisio na 3:0, da bi na 4:0 povisio Sergio Aguero 11 minuta prije kraja nakon još jedne asistencije Sanea. Konačnih 5:0 postavio je Delph minutu prije kraja udarcem s 20 metara u same rašlje.

Manchester United gostovao je kod Southamptona i pobijedio s minimalnih 1:0. U 20. minuti Ashley Young je centrirao, golman obranio prvi udarac Lukakua, no Belgijac je odbijenu loptu pospremio u mrežu i donio tri boda Crvenim vragovima.

Watford nastavlja s odličnim igrama, na gostovanju protiv Swanseaja upisali su 2:1 pobjedu. U 13. minuti Gray je iskoristio pogrešno dodavanje domaće obrane i doveo Zmajeve u vodstvo. Abraham je u 56. minuti uspio izjednačiti, no Richarlison je u posljednjim trenutcima donio pobjedu gostima.

Bournemouth je gostovao kod Evertona, za kojeg Nikola Vlašić nije ulazio u igru i izgubio 2:1. U 49. minuti Joshua King nakon Danielsove lopte otvorio si je prostor, povukao loptu 20-ak metara i uz samu stativu doveo goste u prednost. Do preokreta Everton dolazi u svega pet minuta. Prvo je u 77. minuti Davies uposlio Niassea, koji izjednačuje, a isti igrač u 82. minuti glavom donosi pobjedu Evertonu.

Chelsea nije imao problema i sa 4:0 pobijedio je Stoke City. Već iz prve prave prilike u drugoj minuti Cezar Azpilicueta fantastičnom loptom pronašao je Alvara Moratu, koji zabija za prednost gostiju. Pedro je u 30. minuti povisio vodstvo Plavaca na 2:0 udarcem s ruba kaznenog prostora, da bi Alvaro Morata u 77. minuti nakon kontre soloprodorom zabio za 3:0. Španjolac je došao i do svog hat-tricka u 82. minuti golom nakon spuštanja prsima Azpilicuete.

Današnji dan zaključiti će Leicester i Liverpool, čiji susret započinje u 18:30 sati.

Premiership, šesto kolo:

Manchester City 5:0 Crystal Palace (Sane 44., 51., 59. Sterling, Aguero 79., Delph 89.)

Southampton 0:1 Manchester United (20. Lukaku)

Swansea 1:2 Watford (Abraham 56. / 13. Gray, 90. Richarlison)

Everton 2:1 Bournemouth (Niasse 77., 82. / 49. King)

Stoke City 0:4 Chelsea (2., 77., 82. Morata, 30. Pedro)

Burnley 0:0 Huddersfield