[VIDEO] Premiership: Odličan Vlašić u remiju Evertona, podjela bodova i u Southamptonu

Odigrane su jedine dvije današnje utakmice osmog kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli dva remija i odličnu predstavu našeg Nikole Vlašića.

Nikola Vlašić ponovno je briljirao u dresu Evertona, koji je ponovno pružio blijedo izdanje i samo remizirao s novim prvoligašem Brightonom. U 82. minuti obrana gostiju nije uspjela otkloniti opasnost te je do lopte došao Gross i prizemno centrirao, a Knockaert zabio za 1:0. Kada se činilo da će domaćin doći do sva tri boda, ukazao se Wayne Rooney i sjajno izvedenim kaznenim udarcem u 90. minuti donio bod momčadi iz Liverpoola. Vlašić je uz jedan udarac napravio i dva prekršaja, a također je uputio 29 dodavanja. Prema statističkoj Squawki, Vlašić je od osam izglednih prilika Evertona stvorio četiri i bio najbolji gostujući pojedinac na susretu.

U drugoj utakmici vidjeli smo novi remi, Southampton i Newcastle odigrali su 2:2. Gosti su u vodstvo došli fenomenalnim udarcem Haydena s 20 metara u 20. minuti, no u nastavku Gabbiadini nakon soloprodora izjednačuje. U 51. minuti Perez iz praktički mrtvog kuta vraća vodstvo Crno-Bijelima, ali Gabbiadini iz kaznenog udarca svojim drugim golom postavlja konačnih 2:2.