[VIDEO] Premiership: Rashford s dva gola srušio Liverpool i odveo United na +5!

Crveni Vragovi sve su bliži osiguranju drugog mjesta u engleskom prvenstvu.

Veliki derbi 30. kola engleskog Premiershipa na Old Traffordu pred 74 855 gledatelja su odigrali Manchester United i Liverpool. U njihovoj jubilarnoj, 200. utakmici, Crveni Vragovi upisali su minimalnu, 2:1 pobjedu i odmakli Redsima na lijepih pet bodova prednosti.

Iz prve prilike na utakmici vidjeli smo pogodak. Romelu Lukaku je u 14. minuti pronašao Marcusa Rashforda, koji okreće svog čuvara i sjajnim golom u suprotni kut zabija za prednost Mourinhove momčadi. Mogao je u 23. minuti Van Dijk izjednačiti, no glavom je pucao pored gola.

Samo minutu kasnije već je 2:0. Rashford je ponovno bio na pravom mjestu i svojim drugim golom na utakmici povisio na 2:0. Firmino je tada imao dvije prilike, no u oba navrata De Gea je bio siguran i na odmor se otišlo s uvjerljivom prednošću domaćina.

Van Dijk je u nastavku ponovno pucao preko gola, prije nego je Oxlade-Chamberlain pucao pored gola. Milnerov udarac iz 64. minute također nije išao u okvir gola, no samo dvije minute kasnije Mane je centrirao, a Bailly autogolom smanjio prednost Uniteda.

Ipak, do kraja utakmice Mourinhov bus je izdržao, nakon što je obrana pojačana Fellainijem Lingardom, a kasnije i Darmianom i rezultat se nije mijenjao.