[VIDEO] Premiership: Rooney zabio sa centra, City do pobjede u zadnjim sekundama

Zanimljive susrete gledali smo večeras.

Odigrano je preostalih šest susreta 14. kola engleskog Premiershipa, a gledali smo pregršt zanimljivih utakmica.

Dejan Lovren odigrao je cijeli susret u gostujućoj pobjedi Liverpoola nad Stoke Cityjem od 3:0. Sadio Mane u 17. minuti nakon asistencije Solankea doveo je Redse u vodstvo, a Mohamed Salah s dva gola pred sami kraj utakmice postavio je konačni rezultat.

Manchester City spasio se na Etihadu protiv Southamptona i pobijedio 2:1. Vodstvo Građanima donio je van Dijk, koji je u 47. minuti nakon slobodnog udarca Kevina De Bruynea postigao autogol. Romeu je u 75. minuti nakon povratne lopte Boufala izjednačio, no u šestoj minuti sudačke nadoknade Raheem Sterling je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora donio pobjedu Građanima.

Chelsea je slavio s minimalnih 1:0. Plavci su pobijedili Swansea, a jedini gol postigao je Rudiger glavom u 55. minuti.

Arsenal nije imao nikakvih poteškoća i sa 5:0 deklasirao je Huddersfield. 59 285 gledatelja već u trećoj minuti vidjelo je kako je Alexandre Lacazette nakon Ramseyjeve asistencije petom zabio za prednost Topnika. U nastavku, Olivier Giroud u 68. minuti povisio je na 2:0, samo minutu kasnije Ozil je upisao svoju drugu asistenciju, a Alexis zabio za 3:0, da bi se Ozil i sam upisao u strijelce u 72. minuti. Konačnih 5:0 postavio je Giroud tri minute prije kraja.

Everton je konačno upisao pobjedu, sa 4:0 srušili su Everton. U 18. minuti Rooneyjev udarac s bijele točke obranio je Hart, no lopta se odbila do Waynea, koji je zabio za 1:0. Deset minuta kasnije bivši igrač Uniteda povisio je na 2:0, a u 59. minuti Lanzini na drugoj strani nije iskoristio kazneni udarac. Kazna je stigla u 67. minuti kada je Rooney golom sa centra došao do svog hat-tricka i zabio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Williams u 78. minuti.

Bournemouth je na domaćem terenu ugostio Burnley i izgubio 2:1. Wood i Brady doveli su goste u vodstvo, a King je u 79. minuti samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.