[VIDEO] Premiership: Watford srušio Tottenham, United i Arsenal do bitnih pobjeda

Odigrane su nedjeljne utakmice.

U četvrtom kolu engleskog Premiershipa danas su pred nama bile tri utakmice u kojima su favoriti tražili bitne pobjede, no vidjeli smo jedan kiks favorita.

Najviše muke imao je Arsenal, koji je s 3:2 na gostovanju pobijedio Cardiff City. Topnici su poveli u 12. minuti kada je Xhaka izveo korner, a Mustafi glavom zabio za 1:0. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Bennett je centrirao, a Camarasa izjednačio. Novu prednost Arsenalu donio je njihov najbolji igrač, Pierre-Emerick Aubameyang, koji je u 62. minuti nakon odlične asistencije petom Lacazettea zabio za 2:1. Osam minuta kasnije Morrison je glavom nakon slobodnog udarca prenio loptu do Warda, koji je glavom izjednačio, no devet minuta prije kraja Torreira je uposlio Lacazettea, a Francuz zabio za tri boda.

Manchester United na gostovanju kod Burnleyja upisao je sigurnu, 2:0 pobjedu. Igrač utakmice bio je Romelu Lukaku, Belgijanac je postigao oba pogotka, dok je Paul Pogba u 69. minuti promašio najstrožu kaznu. Vrijedi spomenuti i kako je Marcus Rashford zaradio crveni karton u 71. minuti.

Veliku senzaciju priredio je Watford, koji je nakon preokreta s 2:1 pobijedio Tottenham. Poveli su Pijetlovi autogolom Doucourea, no u 69. minuti Deeney je nakon slobodnog udarca Holebasa glavom izjednačio, da bi Grk asistirao i u 77. minuti, a Cathcart je nakon kornera glavom preokrenuo rezultat i donio i četvrtu pobjedu domaćina u četvrtom kolu.

Premiership, četvrto kolo:

Cardiff  City 2:3 Arsenal (Camarasa 45+2., Ward 70. / 12. Mustafi, 62. Aubameyang, 81. Lacazette)

Burnley City 0:2 Manchester United (27., 44. Lukaku)

Watford City 2:1 Tottenham Hotspur (Deeney 69., Cathcart 76. / 53. – ag Doucoure)