(VIDEO) Prijateljska utakmica: Italija produžila muke Nizozemske

Nizozemska je pred nekoliko dana ostala bez izbornika, a da stvari ne idu na bolje niti nakon smjene Dannya Blinda pokazala je jučerašnja prijateljska utakmica s Italijom. Italija je nakon preokreta slavila 2:1 u Amsterdamu, te je tako zaokružila odlična dva nastupa, nakon kvalifikacijske pobjede protiv Albanije.

Svi golovi na utakmici su postignuti u prvom poluvremenu, a do vodstva su prvi došli domaćini u 10. minuti nakon autogola Alessija Romagnolija. No, nizozemsko slavlje je bilo kratkog vijeka, budući da je rezultat bio poravnat već u sljedećoj minuti golom Edera, koji je prizemnim udarcem svladao nemoćnog vratara Zoeta. Pobjedu Italije je potvrdio pogotkom u 32. minuti stoper Juventusa Leonardo Bonucci. Dodajmo još kako je vrata Italije branio 18-godišnji Gianluigi Donnarumma, te je tako postao najmlađi vratar u povijesti talijanske reprezentacije, koji je počeo u startnih 11 Azzura.

Nizozemska: Zoet – Tete, Martins Indi, Hoedt, Blind (od 86′ Viergever) – Strootman (od 46′ Vilhena), Klaassen (od 83′ Sneijder), Wijnaldum (od 77′ Toornstra) – Promes (od 89′ Berghuis), Lens, Depay

Italija: Donnarumma – Romagnoli, Bonucci, Rugani – Zappacosta (od 62′ Spinazzola), De Rossi (od 37′ Gagliardini), Parolo, Darmian (od 89′ D’Ambrosio) – Verratti (od 90′ Verdi), Eder (od 69′ Petagna), Immobile (od 53′ Belotti)