[VIDEO] Prijateljske utakmice: Ukrajina iznenadila Japan, Francuzi srušili Ruse

Prve današnje utakmice su iza nas.

Odigrane su prve tri današnje prijateljske utakmice reprezentacija povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Rusiji.

U najranije odigranom susretu Japan je na Stade Maurice Dufrasne u belgijskom Liegeu poražen od Ukrajine rezultatom 2:1. Poveli su Ukrajinci autogolom Uede u 21. minuti, no Makino je nakon asistencije Shibasakija uspio izjednačiti četiri minute prije kraja prvog dijela. Ipak, u 69. minuti Karavaev je nakon Konoplyankinog centaršuta odnio pobjedu Ukrajincima.

Nakon šokantnog poraza od Kolumbije, reprezentativci Francuske pobijedili su domaćina Mundijala Rusiju s uvjerljivih 3:1. U 40. minuti Pogba je savršeno uposlio Mbappea, koji je izbjegao zamku za zaleđe i zabio za vodstvo Les Bluesa.

Pogba se i sam upisao u strijelce u 49. minuti nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca, no Fedor Smolov je u 68. minuti uspio smanjiti nakon centaršuta Smolnikova. Ipak, potvrdu pobjede europskih viceprvaka donio je Mbappe svojim drugim pogotkom kroz noge Luneva sedam minuta prije kraja.

Iran je upisao lijepu, 2:1 pobjedu protiv Alžira. Azmoun i Taremi su u razmaku od samo osam minuta doveli domaćine u vodstvo od 2:0, da bi Chafai u 56. minuti samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.